Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
Karty Usług Elektronicznych
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE 

 

AKTUALNOŚCI
Środa Śląska bez szpitala.

PRW: Od dziś mieszkańcy Środy Śląskiej (i nie tylko) muszą szukać pomocy gdzie indziej. Spółka należąca do PCZ, która do tej pory prowadziła ośrodek wypowiedziała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wczoraj upłynął trzymiesięczny termin. WIĘCEJ

Mamy czwarte Drzewo Roku

30 czerwca zakończyło się internetowe głoswanie na Drzewo Roku 2015. Platan CESARZ z Cesarzowic zajął 4. miejsce - tarac do trzeciego tylko 20 głosow. Wszystkim, ktorzy w jakikolwiek sposob pomogli - dziękujemy!!! ;-) WIĘCEJ

Pobór 7 lipca

W lipcu honorowo oddać krew w Środzie Śląskiej można będzie jak zwykle w pierwszy wtorek miesiąca (7.7), jak zawsze w Domu Kultury, pl. Wolności 58. W godz. 8.30-12.00 czekamy na krwiodawców ze stażem jak i osoby chcące oddać krew po raz pierwszy.

Urząd pomoże dłużnikom

Temat długów nie należy do najwdzięczniejszych. Jak się okazuje swoich dłużników ma także gmina Środa Śląska. Ponad 170 osób, najemców i osób korzystających z lokali bez tytułu prawnego, jest winnych łącznie około 1 mln zł.

Darmowa informacja o funduszach z UE

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej informacji o Funduszach Europejskich w Mobilnych Punktach Informacyjnych. MPI w Środzie Śląskiej będzie  czynny w godz. 10.00-13.00, we wtrorek 7 lipca, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, pl. Wolności 1. WIĘCEJ (pdf)

7 medali średzkich karateków

20 czerwca pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Prochowicach odbył się XII Letni Turniej Karate zorganizowany przez legnicki klub karate Tora. Wystartowało w nim ponad stu zawodników z dziesięciu klubów, w tym także karatecy ze Środy Śląskiej.

Złote gody w USC

25 czerwca br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej złote gody świętowali państwo Maria i Jan Rajkowscy z Zakrzowa. Prezydenckie medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyli jubilatom Burmistrz Środy Śląskiej i Przewodniczący Rady Miejskiej.

Nie daj się zrobić w słupa

Kontrola Skarbowa prowadząc swoje działania coraz częściej spotyka osoby, wciągane do zorganizowanej grupy przestępczej, której głównym celem jest wyłudzenie podatku VAT. Nie zawsze sa świadome, że jeden nierozważny krok może zniszczyć ich życie. WIĘCEJ

Złote gody w USC

W piatek 12 czerwca br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Środzie Ślaskiej odbyła się kolejna uroczystosć z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Tym razem złote gody świętowali państwo Kazimiera i Ludwik Dobosz, mieszkańcy Jugowca.

Rodzinny 13 czerwca w Przedmościu

Rodzinny festyn dla dużych i małych odbył się w sobotę 13 czerwca w Przedmościu. Nie brakowało zarówno atrakcji  jak i chętnych do skorzystania z nich. W imieniu organizatorów zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy dostępnej TUTAJ

Wideo reportaż z obchodów 25 lecia średzkiego samorządu

Zapraszamy mieszkańców i sympatyków gminy Środa Śląska do obejrzenia relacji filmowej ze Średzkiej Konferencji Samorządowej 25-lecia, która odbyla się w Środzie Śląskiej 27 maja br., i z wydarzeń jej towarzyszących.

WKU zaprasza do Ratusza

Informujemy, że w ramach akcji „Przyjazny Urząd” przedstawiciel WKU we Wrocławiu będzie pełnił dyżury w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej w następujących terminach: 11 czerwca, 13 sierpnia, 8 października i 10 grudnia br. w godz. 11.30-12.15.

Liderzy SZLACHETNEJ PACZKI na start

W ramach akcji SZLACHETNA PACZKA rozpoczęły się zapisy liderów jej edycji 2015. Osoby zainteresowane zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, na której znaleźć można wszystkie informacje dla osób zainteresowanych tą formą wsparcia akcji. LINK

Futbol amerykański - konkurs

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego prowadzi w szkołach Dolnego Śląska promocję X Superfinału Ligi - 11 lipca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Liga organizuje też dla dzieci i młodzieży placówek oświatowych Dolnego Śląska konkurs artystyczny... WIĘCEJ

30 lat Skarbu - to dziś

Dziś rano, dokładnie w trzydziestą rocznicę odnalezienia Skarbu Średzkiego jubileuszową konferencję otworzyli Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, Starosta Średzki Sebastian Burdzy i dyrektor Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej Grzegorz Borowski.

Siatkówka plażowa po latach oczekiwania

30 maja w sąsiedztwie Średzkiego Parku Wodnego otwarto uroczyście boisko do siatkówki plażowej. Przetestowano je także w ramach inauguracyjnego turnieju, z udziałem reprezentacji czterech dolnośląskich sąsiadującyh ze sobą powiatów.

Straż miejska na dworcu autobusowym

Dziś, 25 maja, otwarto na średzkim dworcu autobusowym posterunek straży miejskiej. Grafik jego pracy będzie weryfikowany na bieżąco, z uwzględnieniem opinii i sugestii mieszkańców. Docelowo posterunek ma funkcjonować przez cały tydzień.

Łatwiej do Strefy i stacji PKP

Klika tygodni temu wspominaliśmy o dobiegających końca rozmowach, prowadzonych przez Gminę Środa Śląska z wrocławskim POLBUS-PKS. Dotyczyły one nowego połączenia autobusowego na ternie gminy. Linia rusza już w poniedziałek 4 maja.

Porozumienie nt. dzikich zwierząt

1 kwietnia Gmina Środa Śląska podpisała porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu dotyczące zapewnienia profesjonalnej opieki weterynaryjnej nad dzikimi zwierzętami poszkodowanymi w wyniku wypadku lub kolizji na terenie miasta i gminy.

Zmiany w USC

1 marca (w praktyce 2 - poniedziałek) weszły w życie zmiany w ustawie prawo o aktach stanu cywilnego. Jest tych zmian naprawdę wiele i wiele wskazuje, że powinny się spotkać z dobrym przyjęciem i zrozumieniem ze strony osób zainteresowanych.

Nowe dowody od 2 marca

Urzędy już od dziś (2 marca) przyjmują wnioski o nowe dowody osobiste. Dokument będzie zawierać znacznie mniej informacji niż do tej pory. Znikną m.in. pola z adresem zameldowania, kolorem oczu czy skanem podpisu... WIĘCEJ

Pomoc bardzo potrzebna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej informuje, że 12 lutego br. ruszyła akcja charytatywna zbiórki środków pieniężnych dla rodziny Pani Marioli Tymko z Przedmościa. 7 lutego br. rodzina ucierpiała w wyniku pożaru ich domu.

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

Za śmieci co dwa miesiące

Informujemy Mieszkańców gminy, że zgodnie z Uchwałą nr II/10/14 Rady Miejskiej w Środzie Ślaskiej od 2015 r. następuje zmiana terminów opłaty za wywóz śmieci. Opłaty będą przyjmowane w cyklu dwumiesięcznym w następujących terminach... >>> (PDF)

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2015

Od stycznia 2015 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Publikujemy harmonogram odbioru śmieci na terenie miasta (pdf) i na terenie gminy (pdf).

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2015-07-02
> Obwieszczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

o uzgodnieniu (Postanowienie nr 97/426/15) projektu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, dla inwestycji pn.: budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla m. Wrocisławice - przejście kanalizacją sanitarną tłoczną pod linią kolejow. OBWIESZCZENIE<<<

2015-07-02
> Lokal handlowo-usługowy do wynajęcia

Gmina Środa Śląska oferuje do wynajęcia w trybie bezprzetargowym lokal w budynku dworca miejskiego

2015-07-02
> Pomoc żywnościowa

Gminny Ośrodek Pomoc Społecznej w Środzie Śląskiej bierze udział w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, żywność przekazywana w ramach programu pozyskiwana jest przez Bank Żywności we Wrocławiu.

2015-07-02
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony dla nieruchomości stanowiącej własność Gminy Środa Śląska

2015-06-29
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 1 do 21lipca 2015 roku na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomośczabudowanych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowymna rzecz najemcy

2015-06-19
> Obwieszczenie Ministra Środowiska

o zakończeniu postępowania w sprawie zatwierdzenia "Projektu robót geologicznych Szczegółowa Mapa Geologiczna Polski w skali 1:50 000 arkusz Środa Śląska (762) reambulacja". OBWIESZCZENIE<<<

2015-06-16
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 17 czerwca do 7 lipca 2015 roku na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

2015-06-16
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 16 czerwca do 06 lipca 2015 roku na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowej niezabudowanej do sprzedaży w trybie ustnego przetargu nieograniczonego

2015-05-29
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza trzeci ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieuchomości stanowiącej własność gminy Środa Śląska

2015-02-12
> Zmiana miejsca wypłat świadczeń z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej
2014-12-03
> Informacja o odwołaniu przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej odwołuje wyznaczony na dzień 12 grudnia 2014 r. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska

2014-09-25
> Komunikat w sprawie zmiany wysokości kwoty świadczenia pielęgnacyjnego
2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat