Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
Karty Usług Elektronicznych
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE 

 

AKTUALNOŚCI
Siatka przy ŚPW

30 maja (sobota) Burmistrz Środy Śląskiej i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej zapraszają wszystkich chętnych na turniej siatkówki plażowej na nowo wybudowanym boisku przy akwenie KAJAKI. Więcej informacji znaleźć można TUTAJ

Czwartek z Edith Piaf

Kobiecy czwartek w średzkim DK - to już dziś. Tym razem zapraszamy Panie na koncert piosenki francuskiej. Będzie to prezentacja przez artystkę YAGĘ największych przebojów z repertuaru niezwykłej osobowości francuskiej estrady - Edith Piaf. WIĘCEJ

Konsultacje przed finiszem

Rozpoczęły się w grudniu roku ubiegłego i potrwają do 22 czerwca roku bieżącego. Konsultacje społeczne opracowywanych Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym – bo o nich mowa – powinny być i są dla Gminy Środa Śląska sprawą wagi szczególnej.

Zapraszamy na basen Mamy

Z okazji Dnia Matki 26 maja  Średzki Park Wodny przygotował specjalną promocję -50% na bilety dla każdej Mamy. Dodatkowo na pierwszych 10 Mam cyekaj kupony na 15 min. rollmasażu gratis. Zapraszamy także do udziału w konkursie. WIĘCEJ

Od czerwca walczymy o Cesarza

Powody do dumy miewamy różne i ta różnorodność cieszy. Jednym z powodów do dumy mieszkańcow nie tylko podśredzkich Cesarzowic, ale też szeroko rozumianej ziemi średzkiej jest blisko trzystupięćdziesięcioletni platan rosnący w cesarzowickim parku. 

BAJM w Środzie Śląskiej

27 maja, w ramach obchodów 25 lat samorządu gminnego w Środzie Śląskiej, Burmistrz Środy Śląskiej i Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej mają zaszczyt zaprosić m.in. na jubileuszowy koncert zespołu BAJM. Więcej szczegółów znaleźć można TUTAJ ZAPRASZAMY

Podwójny tydzień sportu i rekreacji przed nami

VII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH oraz XXI SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN rozpoczną się już we wtorek 26 maja (Dzień Matki) i potrwają do poniedziałku 1 czerwca (Dzień Dziecka) br. 

Praca w Urzędzie Miejskim

Informujemy, że Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora do spraw gospodarowania nieruchomościami w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Architektury Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej (wymiar czasu pracy: 1/2 etatu) WIĘCEJ

 

Straż miejska także na rowerach

Na codzień, głównie w sezonie wiosennym i letnim w godzinach popołudniowych, będzie go można spotkać w peryferyjnych rejonach miasta, czy też w miejscowościach najbliżej sąsiadujących ze Środą Śląską z bezkolizyjną możliwością dojazdu.

Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XI Sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 28 maja 2015 roku (czwartek) o godz. 15:30, w sali konferencyjnej nr D-13 Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 1 (Ratusz).

Zaktualizowany Rozkład Jazdy Linii 912

Informujemy, że na wniosek mieszkańców miejscowości Przedmoście i Święte,  a także uczniów korzystających z nowo uruchomionego połączenia autobusowego okrężnej linii ze Środy Śląskiej przez Szczepanów, Święte, Przedmoście, Komorniki, strefę do Środy Śląskiej zmianie uległ rozkład jazdy linii 912

 

Wesprzyj swoją wieś

Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” wspólnie z firmą „Składbud” ze Środy Śląskiej ogłosiła konkurs, którego celem jest wspieranie społeczności wiejskich w rozwoju ich środowiska. W konkursie pod nazwą ,,Sołectwo dobrem wspólnym- wspieraj swoją wieś”, można wygrać dla swojej wsi nagrodę pieniężną w wysokości do 2000 zł.

Jubileuszowy plebiscyt 25-lecia samorządu dla mieszkańców gminy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Środa Śląska do wzięcia udziału w Plebiscycie z okazji jubileuszu 25-lecia samorządu gminnego. W plebiscycie mieszkańcy Gminy Środa Śląska wybiorą: Gminną Inwestycję 25-lecia, Gminne Wydarzenie 25-lecia oraz Przedsiębiorcę/Firmę/Przedsiębiorstwo 25-lecia.

Łatwiej do Strefy i stacji PKP

Klika tygodni temu wspominaliśmy o dobiegających końca rozmowach, prowadzonych przez Gminę Środa Śląska z wrocławskim POLBUS-PKS. Dotyczyły one nowego połączenia autobusowego na ternie gminy. Linia rusza już w poniedziałek 4 maja.

Konsultacje przed finiszem

Rozpoczęły się w grudniu roku ubiegłego i potrwają do czerwca roku bieżącego. Konsultacje społeczne opracowywanych Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym – bo o nich mowa – powinny być i są dla Gminy Środa Śląska sprawą wagi szczególnej.

Porozumienie nt. dzikich zwierząt

1 kwietnia Gmina Środa Śląska podpisała porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu dotyczące zapewnienia profesjonalnej opieki weterynaryjnej nad dzikimi zwierzętami poszkodowanymi w wyniku wypadku lub kolizji na terenie miasta i gminy.

Nowy kierownik w magistracie

24 marca rozstrzygnięto konkurs na stanowisko Kierownika Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Najlepszym spośród dwudziestu kandydatów okazał się Marcin Nowakowski. Pracę w magistracie rozpoczął 3 kwietnia.

MultiSport - odsłona druga

Miło nam poinformować, że ruszyła na Dolnym Śląsku druga edycja programu „MultiSport”. Co ważne szczegolnie, Bierze w nim udział także Gmina Środa Śląska. Więcej informacji o programie znaleźć można TUTAJ (pdf) Zapraszamy do lektury

DAR SERCA - ważna rzecz

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - także w Środzie Śląskiej, mają przyjemność złozyć serdeczne podziękowania za prawdziwy i szczery DAR SERCA... WIĘCEJ (pdf)

Zmiany w USC

1 marca (w praktyce 2 - poniedziałek) weszły w życie zmiany w ustawie prawo o aktach stanu cywilnego. Jest tych zmian naprawdę wiele i wiele wskazuje, że powinny się spotkać z dobrym przyjęciem i zrozumieniem ze strony osób zainteresowanych.

Nowe dowody od 2 marca

Urzędy już od dziś (2 marca) przyjmują wnioski o nowe dowody osobiste. Dokument będzie zawierać znacznie mniej informacji niż do tej pory. Znikną m.in. pola z adresem zameldowania, kolorem oczu czy skanem podpisu... WIĘCEJ

Pomoc bardzo potrzebna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej informuje, że 12 lutego br. ruszyła akcja charytatywna zbiórki środków pieniężnych dla rodziny Pani Marioli Tymko z Przedmościa. 7 lutego br. rodzina ucierpiała w wyniku pożaru ich domu.

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

Za śmieci co dwa miesiące

Informujemy Mieszkańców gminy, że zgodnie z Uchwałą nr II/10/14 Rady Miejskiej w Środzie Ślaskiej od 2015 r. następuje zmiana terminów opłaty za wywóz śmieci. Opłaty będą przyjmowane w cyklu dwumiesięcznym w następujących terminach... >>> (PDF)

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2015

Od stycznia 2015 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Publikujemy harmonogram odbioru śmieci na terenie miasta (pdf) i na terenie gminy (pdf).

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2015-05-05
> Ogłoszenie o konkursie dla Organizacji Pozarządowych

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze kultury fizycznej i tuystykipn. "Prowadzenie zajęc sportowych i treningów karate dla dzieci i m łodzieży z terenu miasta i gminy Środa Śląska"

2015-04-29
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w obrębach Komorniki Święte Juszczyn, dot. uchwał nr XXXVI/313/13 z 30.12.2013 r. i XLIII/377/14

2015-03-23
> Projekt socjalny ,,Otwarci na pracę"
2015-02-12
> Zmiana miejsca wypłat świadczeń z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej
2014-12-03
> Informacja o odwołaniu przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej odwołuje wyznaczony na dzień 12 grudnia 2014 r. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska

2014-09-25
> Komunikat w sprawie zmiany wysokości kwoty świadczenia pielęgnacyjnego
2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat