Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
KALENDARZ BURMISTRZA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE


 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
Praca w UM

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze inspektora do spraw funduszy zewnętrznych i projektów unijnych w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, w wymiarze czasu pracy 1/1 etatu. WIĘCEJ

Dla sołtysów w sprawie jabłek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej zaprasza sołtysów wsi naszej gminy do współpracy przy dystrybucji jabłek z polskich sadów wśród  mieszkańców sołectw. Z tej możliwości skorzystały do tej pory Zakrzów, Święte, Brodno, Rzeczyca, Słup i Przedmoście.

Zapraszamy na wystawę

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "OSTOJA" w Środzie Śląskiej mają zaszczyt i przyjemność zaprosić na wystawę sztuki użytkowej swojego autorstwa. Więcej informacji znaleźć można TUTAJ (pdf). My także zapraszamy...

Żabki odwiedziły urząd

28 listopada grupa Żabek z przedszkola sióstr Salezjanek w Środzie Śląskiej wybrała się z wizytą do Urzędu Miejskiego. Dzieci poznały budynek Urzędu, poznały zawód i obowiązki burmistrza i jego zastępcy, zadania radnych oraz pracowników Urzędu. WIĘCEJ

Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XXXVI sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 7 grudnia 2016 roku (środa) o godz. 15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 1 (Ratusz).

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej informuje osoby zainteresowane, że ze względów organizacyjnych nastąpiła zmiana terminu szkolenia z zakresu pisania ofert. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W związku z rozpoczęciem nowego okresu aplikowania o środki z Rocznego Programu  Współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok  2017 , Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO  zaprasza organizacje pozarządowe na bezpłatne szkolenie z zakresu pisania ofert

Święto pracowników socjalnych w UM

21 listopada w średzkim ratuszu z okazji Dnia Pracownika Socjalnego z władzami samorządowymi spotkali się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej. Były życzenia, gratulacje i zasłużona chwila wytchnienia w ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Blisko 700 tys. dla gminy Środa Śląska

Wśród dolnośląskich gmin, które od lat aktywnie i skutecznie aplikują o dotacje z funduszy zewnętrznych po raz kolejny znalazła się gmina Środa Śląska. Na na realizację projektu otrzymamy z UMWD 676 211,02 zł, przy jego całkowitej wartości wynoszącej 795 542,37 zł.

Podwójny dzwon radości

Pod znakiem podwójnego święta minął 11 listopada w Świętem koło Środy Śląskiej. W tym dniu mieszkańcy obchodzili święto patrona parafii - św. Marcina. Także Święte wybrano na miejsce gminnych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Szerokopsamowy internet - bliżej

Projekt, współfinansowany ze środków unijnych, na terenie czterech gmin powiatu średzkiego, które zostały nim objęte zakłada budowę około siedemdziesięciu kilometrów nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej, z czego ok. 13 km na terenie gminy Środa Śląska.

Konsultacje spoleczne - przeciwko suszy

Przypominamy mieszkańcom gminy o ogłoszonych przez Dyrektora RZGW we Wrocławiu konsultacjach społecznych Projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy.

Policja zaprasza do pracy

Jeżeli chcesz zdobyć zawód ciekawy, pożyteczny, wyjątkowy, wymagający, dający wiele satysfakcji oraz oferujący liczne możliwości rozwoju – zapraszamy do KP Policji w Środzie Śląskiej. Powiemy Ci, jak szybko przejść ścieżkę rekrutacji i dołączyć do formacji. WIĘCEJ

200 ton węgla w powietrzu mniej

Rozpoczął się sezon grzewczy, a tym samym jesienno-zimowy wzrost zanieczyszczenia powietrza tym, co wydobywa sie z kominów. Ekolodzy jak co roku biją na alarm. Nie wszędzie jednak jest tylko źle, a dobre eko-wiadomości ma dla mieszkańców gmina Środa Śląska.

Szkolenia dla przedsiębiorców

Trwają zapisy na szkolenia dla przedsiębiorców organizowane przez Wydział Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. SPRAWDŹ

Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI !

Szlachetana Paczka poszukuje wolontariuszy w rejonie Środa Śląska.
Zarejestruj się już dziś na www.superw.pl!

Zmiana godzin pracy magistratu

Przypominamy, że od 1 września br., na podstawie zarządzenia burmistrza Środy Śląskiej, uległy zmianie godziny pracy Urzędu Miejskiego. Dzięki temu w środy sprawy w magistracie można załatwić do godz. 17.00, a nie jak dotychczas do 15.30. Jest łatwiej i dostępniej.

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców – ZAPRASZAMY

Rusza cykl bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców organizowanych przez Wydział Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. SZCZEGÓŁY

Bezpłatne porady dla osób niepełnosprawnych i ich najbliższych

Od sierpnia działa Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, które służy pomocą zarówno osobom z niepełnosprawnym jak i osobom z ich najbliższego otoczenia. SZCZEGÓŁY

Karta Dużej Rodziny w Środzie Śląskiej

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 10 tys. miejsc zgłoszonych przez prawie tysiąc firm i instytucji z całej Polski.  Aby skorzystać ze zniżki należy w kasie okazać Kartę lub na stronie internetowej partnera Karty Dużej Rodziny podać dane z Karty Dużej Rodziny.

Urząd Statystyczny informuje

Jak co roku, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w całym kraju statystyczne badania ankietowe. Ich główny cel to dostarczenie odbiorcom danych porównywalnych dla wszystkich krajów UE.  Przedstawiamy badania, zaplanowane na terenie woj. dolnośląskiego

Harmonogram odbioru odpadów komunlanych w 2016 roku

 Od 1 stycznia 2016 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Publikujemy harmonogram odbioru odpadów na terenie miasta (pdf) i  na terenie gminy (pdf).

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2016-12-01
> Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

o wszczęciu postępowania dotyczącego wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, dla inwestycji polegajacej na budowie stacji pomiarowej Środa Śląska w ramach budowy gazociagu: granica RP (Lasów) - Taczalin - Radakowice - Gałów - Wierzchowice (powiat milicki) wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie woj. dolnosląskiego.

2016-12-01
> Liczba mieszkańców Gminy Środa Śląska

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach Gminy Środa Śląska na dzień 30 listopada  2016 roku:

2016-11-30
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w roku 2017 w obszarze DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH pn. „Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych”

2016-11-30
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w roku 2017 w obszarze INTEGRACJA OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM POPRZEZ ZORGANIZOWANE FORMY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO pn. „Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób w wieku emerytalnym”

2016-11-30
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2017.

2016-11-30
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2016

2016-11-29
> Ogłoszenie o przetargu

na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska

2016-11-25
> Ogłoszenie o przetargu

na ustalenie najemcy i miesięcznej stawki czynszu najmu za wynajem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na działalność leczniczą położonego w miejscowości Szczepanów  przy ul. Średzkiej 19

2016-11-24
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości gruntowych do dzierżawy w  trybie przetargu ustnego ograniczonego na okres trzech lat

2016-11-21
> Obwieszczenie Starosty Średzkiego

o zakończeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej

2016-11-18
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze: integracja osób w wieku emerytalnym poprzez zorganizowane formy spędzania czasu wolnego w roku 2016 pn. „Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób w wieku emerytalnym”

2016-11-18
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2017 pn."Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawych"

2016-11-09
> Ogłoszenie o przetargu

na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność gminy Środa Śląska

2016-10-04
> Ogłoszenie dotyczące transportu zbiorowego

o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego; WIĘCEJ

2016-09-27
> Zarządzenie Burmistrza Środy Śląskiej z dnia 26 września 2016 r.

w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy, w tym profilaktyka uzależnień pn. „Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów tematycznych”.

2016-09-20
> Rozstrzygnięcie konkursu ofert

Burmistrz Środy Śląskiej informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska  w obszarz: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych pn. Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych

2016-09-07
> Protokół z wyboru partnera

do wspólnej realizacji projektu w ramach RPO WD 2014-2020 - Priorytet 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, Działanie 1.3 Rozwój przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.3.1, Typ projektu 1.3.B Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców, ogłoszonego dnia 26.07.2016 r. 

2016-07-28
> Zmiana wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami

Nowy wzór deklaracji będzie obowiązywał od 1 sierpnia br.

2016-07-28
> Zmiana terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunlanymi

Od 1 sierpnia br. obowiązywać będą nowe terminy uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami.

2016-07-22
> Protokół z wyboru partnera

do wspólnej realizacji projektu w ramach RPO WD 2014-2020, Działanie 4.5. Bezpieczeństwo, Poddziałanie 4.5.D Projekty dotyczące wsparcia jednostek ratowniczych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) WIĘCEJ

2016-07-15
> Zarządzenie Burmistrza Środy Śląskiej

dot. wprowadzenia regulaminu korzystania z tablic informacyjnych Gminy Środa Śląska

2016-07-15
> Informacja o uzyskanej pomocy z WFOŚiGW we Wrocławiu na usuwanie azbestu

Gmina Środa Śląska, informuje o uzyskanej w 2016 r. pomocy finansowej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie 28 908 zł.

2016-02-26
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat