Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
KALENDARZ BURMISTRZA
ŚREDZKA KARTA MIESZKAŃCA
ŚREDZKA KOMUNIKACJA PUBLICZNA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE


 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
I rata opłaty za gospodarowanie odpadami

Wydział Finansów i Budżetu Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej przypomina, że 25 lutego 2018 r. mija termin płatności I raty opłaty za gospodarowanie odpadami. Rata obejmuje styczeń i luty br.

OSiR ogłasza konkurs plastyczny

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej ogłasza konkurs "Sport w oczach dzieci i dorosłych", w którym może wziąć udział każdy - bez względu na wiek. Prace można składać w Średzkim Parku Wodnym do 28 lutego br.

Informacja o biletach ŚKP

Od poniedziałku, 19 lutego br., za przejazdy Średzką Komunikacją Publiczną pobierana będzie opłata zgodna z taryfami przyjętymi przez Radę Miejską w Środzie Śląskiej. Gdzie będzie można kupić bilety?

Zmiany na Trgowisku Miejskim w Środzie Śląskiej

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej informuje, że z powodu uruchomienia prac budowlanych wejście na targowisko miejskie w Środzie Śląskiej,  od dnia 16 lutego 2018 r. będzie możliwe wyłącznie od ulicy Legnickiej. Za utrudnienia przepraszamy.

Dwie dotacje Maluch dla Gminy Środa Śląska

Gminne żłobki publiczne w Środzie Śląskiej i Szczepanowie otrzymały łącznie prawie 200 tys. zł dotacji w ramach rządowego programu Maluch 2018

 

Średzka Gmina wspiera walkę ze smogiem

Realizacja styczniowej uchwały Rady Miejskiej ws. zmian w Gminnym Programie Ograniczania Niskiej Emisji (GPONE) pozwoli zachęcić mieszkańców do likwidacji niskosprawnych i instalowania ekologicznych źródeł ciepła - mówi Marcin Nowakowski z-ca burmistrza Środy Śląskiej

 

Zmieni się oblicze Kryniczna

Nowoczesne i bezpieczne miejsce do rekreacji i aktywności sportowej powstanie przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie. 13 lutego w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na ciąg dalszy rewitalizacji tego terenu, która rozpoczęła się w ub. roku.

Sybiracy – bohaterowie Polski

W Środzie Śląskiej 12 lutego odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Tę ważną różnicę obchodzili wspólnie średzcy Sybiracy, zaproszeni goście oraz młodzież z tutejszych szkół.

ŚKM - krok po kroku

Do czego uprawnia Średzka Karta Mieszkańca? Kto i jak może ją wyrobić? Czy na przejazdy obowiązują zniżki np. dla uczniów i osób niepełnosprawnych? Na te i inne pytania odpowiadają pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej w nagranym przez siebie filmie.

 

Komunikat Urzędu Skarbowego

Urząd Skarbowy w Środzie Śl. informuje o AKCJI PIT oraz PROFILU ZAUFANY (otrzymany podpis niezbędny jest do podpisania plików JPK. Zaprasza takze na Dzień Otwarty, który w średzkiej placówce odbędzie się 17 lutego w godz. 9:00 - 13:00.

Wyższa stawka - szansa dla dłużników!

Decyzją Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego z 26 stycznia br. zmianie uległa stawka dla odpracowujących dług z 10 zł/h brutto na wyższą tj. 14 zł/h brutto. 

Wysokie oceny i 100% skuteczności Gminy

30 stycznia Urząd Marszałkowski we Wrocławiu opublikował ranking projektów miast, gmin i powiatów w ramach działania 6.3.1 RPO WD – Rewitalizacja zdegradowanych obszarów. Na 98 projektów rewitalizacyjnych dotacje otrzymało tylko 18 z całego Dolnego Śląska, w tym wszystkie 3 projekty zgłoszone przez Gminę Środa Śląska. 

Średzka Komunikacja Publiczna już kursuje!

Uruchomienie pierwszego etapu gminnej komunikacji zbiorowej w Gminie Środa Śląska stało się faktem. Od 31 stycznia br. prowadzone są regularne, liniowe przewozy na terenie miasta i północnej części gminy Środa Śląska. 

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej (komunikat Ministerstwa Cyfryzacji).

Od 31 stycznie regularne kursy ŚKP!

10 pojazdów zakupionych w ramach I etapu projektu uruchomienia komunikacji miejskiej w Gminie Środa Śląska od 31 stycznia rozpocznie regularne kursy w mieście Środa Śląska i północnej części Gminy. Przedstawiamy rozkłady i schematy przejazdów oraz zasady Średzkiej Karty Mieszkańca.

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców

W związku z trwającym rokiem wyborczym i zbliżającym się terminem wyborów samorządowych zamieszczamy informację Krajowego Biura Wyborczego dot. rejestru wyborców. 

Wydział Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Środy Śląskiej, że do dnia 31 stycznia 2018 r.: są obowiązani złożyć pisemne oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych

Konkurs na dotacje unijne w DIP

Ponad 32,9 mln zł w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej mogą otrzymać inwestycje na budowę, przebudowę jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w wysokosprawnej kogeneracji i trigeneracji. 

Informacja o pojemnikach na papier, szkło i tworzywa sztuczne

Uprzejmie informujemy, że jako uzupełnienie systemu zbierania odpadów komunalnych, na terenie gminy Środa Śląska rozlokowano zestawy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z papieru, szkła oraz tworzyw sztucznych. Co wrzucać do pojemników ( tutaj ) 

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2018-02-16
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: upowszechniania kultury fizycznej pn. "Całoroczne zajęcia sportowe wraz z organizacją zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Środa Śląska w ramach prowadzenia sekcji piłki ręcznej"

2018-02-16
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych

2018-02-09
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Środa w zakresie lokalizacji napowietrznej linii elektroenergetycznej 2x110kV relacji PRZYBKÓW - KĄTY WROCŁAWSKIE - KLECINA

2018-02-09
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Środa Śląska w zakresie lokalizacji napowietrznej linii elektroenergetycznej 2x110kV relacji PRZYBKÓW - KĄTY WROCŁAWSKIE - KLECINA

2018-02-09
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze: profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w roku 2018

2018-02-08
> Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży 2018 r.
2018-02-08
> OBWIESZCZENIE O ROZPRAWIE ADMINISTRACYJNEJ

w dniu 21.02.2018 r. o godz. 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej przy ul. Wrocławskiej 2 w pok. 205, odbędzie się rozprawa administracyjna, której przedmiotem będzie uzgodnienie interesów stron w kwestii przyjmowania metod ograniczania oddziaływania akustycznego drogi krajowej nr 94 – więcej załącznik

2018-02-02
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2018

2018-02-01
> Liczba mieszkańców Gminy Środa Śląska

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach Gminy Środa Śląska na dzień 31 stycznia 2018 roku:

2018-01-31
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: upowszechniania kultury fizycznej w roku 2018

2018-01-31
> Zarządzenie Burmistrza nr 24/2018

Zarządzenie ws. ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018/2019 dla przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i szkół podstawowych. Treść zarządzenia (link).

2018-01-26
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wsi Rakoszyce oraz wsi Cesarzowice

2018-01-26
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza pierwszy ustny przetarg ograniczony na dzierżawę nieruchomości przy ulicy Świdnickiej 37 stanowiącej własność Gminy Środa Śląska

2018-01-24
> Ogłoszenie o przetargu

na ustalenie najemcy i miesięcznej stawki czynszu najmu garażu z przeznaczeniem do najmu w miejscowości Środa Ślaska przy ul. Probusa

2018-01-08
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza czwarty ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska