Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
KALENDARZ BURMISTRZA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
Ostatnia taka uroczystość

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej 22 czerwca br. zakończyło kolejny rok szkolny. To historyczny moment – Gimnazjum od września nie będzie już funkcjonowało jako samodzielna placówka, było to więc ostatnie zakończenie roku w 18 letniej historii szkoły.

Kurtyna wodna już działa!

Rozpoczęło się kalendarzowe lato, a wraz z nim, mamy nadzieję, doskonała wakacyjna pogoda. W upalne dni z pewnością przyda się chwila ochłody. Na średzkim rynku stanęła właśnie wodna kurtyna.

Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XLVI sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 28 czerwca 2017 roku (środa) o godz. 15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 1 (Ratusz).

GIGANTY 2017 w średzkim Gimnazjum

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej 21 czerwca br. po raz 18. przyznało wyjątkowe nagrody - GIGANTY. Galę wręczenia nagród w Domu Kultury znakomitymi występami ubogacili uczniowie szkoły, prezentując swoje talenty. Galerię zdjęć z Gali można zobaczyć TUTAJ.

Zapraszamy na WIEŻĘ WIDOKOWĄ

Jedna z najważniejszych atrakcji Miasta Skarbów - wieża widokowa kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła – zaprasza w swoje mury! Warto odwiedzić i obejrzeć niesamowite widoki z najwyższego punktu Środy Śląskiej. Sezon turystyczny ruszył i potrwa do końca września.

 

Apel Prezesa KRUS

Apel Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pana Adama Sekścińskiego adresowany do rolników i ich dzieci w trosce o ich bezpieczeństwo w związku ze zbliżającymi się wakacjami i nasileniem prac polowych na terenach wiejskich. Treść listu dostępna TUTAJ.

Gmina i OSIR na Święcie X Pułku

Na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Trzmielowickiej we Wrocławiu – Leśnicy w dniach 9-10 czerwca br. odbyły się obchody święta X Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Na zaproszenie płk. Dariusza Dejneki gmina Środa Śląska wzięła udział w uroczystym wydarzeniu.

 

Gminna komunikacja coraz bliżej

Podpisano umowę dotyczącą dofinansowania uruchomienia gminnej komunikacji zbiorowej. Realizacja projektu będzie możliwa dzięki pozyskanym na ten cel środkom w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. 

III rata za gospodarowanie odpadami

Do 25.06.2017r. należy dokonać wpłaty za III ratę opłaty za gospodarowanie odpadami (maj i czerwiec). Opłata uiszczana jest przelewem na indywidualny rachunek bankowy wskazany przez gminę Środa Śl. lub w kasie Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 14.00.

W Bieszczady z harcerzami

Hufiec ZHP w Środzie Śląskiej zaprasza na obez harcerski, który odbędzie się w dniach 7-21 lipca br. w malowniczych Bieszczadach - jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ. Wyjazd współfinansowany jest z budżetu gminy Środa Śląska. 

 

Burmistrz wśród odznaczonych

Podczas III Ogólnopolskiego Zjazdu Regionalistów nad Odrą burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński został odznaczony Krzyżem Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.

Kontrakt z Tauron na 4 lata

1,86 mln zł – na taką kwotę opiewa umowa na świadczenie usług oświetleniowych wynegocjowana między gminą Środa Śląska a firmą Tauron Dystrybucja S.A. Na mocy kontraktu Tauron będzie świadczył usługi serwisu, eksploatacji i modernizacji oświetlenia do 31 maja 2021. 

"Aktywni na Ziemi Średzkiej" - II nabór

Rusza kolejny nabór projektów w ramach programu grantowego "Aktywni na Ziemi Średzkiej".  Życzymy ciekawych pomysłów i - rzecz jasna - sukcesów. Zapraszamy do składania wniosków w terminie 12 -26 czerwca 2017r.

Nowy plac zabaw przy Przedszkolu nr 1

Przy Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej otwarto 1 czerwca br. nowy plac zabaw. Burmistrz Środy Śląskiej – Adam Ruciński wraz z wychowankami przedszkola przy ul. Strzeleckiej uroczyście przecięli wstęgę. Radościom i zabawom nie było końca, zwłaszcza że otwarcie połączono z obchodami Dnia Dziecka.

Szkolenia z samoobrony dla pań

Trwają zapisy na II edycję szkoleń z samoobrony dla kobiet, organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenia rozpoczną się we wrześniu br. w trzydziestu polskich miastach, w tym m.in. we Wrocławiu. Poprowadzą je najlepsi instruktorzy wojskowi.

Promujmy obszary wiejskie

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Zachęcamy do udziału.

Informacja o pojemnikach na papier, szkło i tworzywa sztuczne

Uprzejmie informujemy, że jako uzupełnienie systemu zbierania odpadów komunalnych, na terenie gminy Środa Śląska rozlokowano zestawy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z papieru, szkła oraz tworzyw sztucznych. Co wrzucać do pojemników ( tutaj ) 

Harmonogram odbioru odpadów komunlanych w 2017 roku

 Od 1 stycznia 2017 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Nowy harmonogram odbioru odpadów na okres od 01.01.2017 do 31.12.2017 r.

Z Unią i BŻ dla potrzebujących

GOPS w Środzie Śląskiej w porozumieniu z Bankiem Żywności we Wrocławiu w okresie V 2015 - VI 2016 realizował Podprogram 2015 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. WIĘCEJ (pdf)

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2017-06-21
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Środa Śląska (w zakresie terenu we wsi Rakoszyce, Cesarzowice oraz drogi Komorniki - Środa Ślaska) >>OBWIESZCZENIE<<

2017-06-08
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości gruntowej do dzierżawy w  trybie przetargu ustnego ograniczonego na okres do trzech lat

2017-06-08
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości gruntowych niezabudowanych do sprzedaży w trybie ustnego przetargu nieograniczonego

2017-06-06
> Obwieszczenie UMWD

Publikujemy obwieszczenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego ws. projektu "Program ochrony powietrza dla strefy dolnośląskiej z uwagi na stwierdzenie w 2015 roku przekroczenia dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM2,5". Treść obwieszczenia dostępna jest TUTAJ (link).

2017-06-06
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza trzeci ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska

2017-06-01
> Liczba mieszkańców Gminy Środa Śląska

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach Gminy Środa Śląska na dzień 31 maja 2017 roku:

2017-05-31
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: ochrona ekosystemu i dziedzictwa przyrodniczego gminy pn. "Organizacja spotkań i imprez sportowo-rekreacyjnych, promujących działania gminnych środowisk ekologicznych"


2017-05-24
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska w m. Szczepanów

2017-05-15
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: ochrony i promocji zdrowia pn. "Promocja zdrowia poprzez organizowanie szkoleń oraz czynny udział w akcjach promujących zdrowy syl życia"

2017-03-28
> Informacja o harmonogramie czynności w postępowaniu rekrutacyjnym

do prowadzonych przez gminę przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do szkół podstawowych.

 

2017-02-21
> Uchwała Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego

2017-02-15
> Protokół z wyboru partnera

do wspólnej realizacji projektu w ramach RPO WD 2014-2020 – Priorytet 6 Infrastruktura spójności społecznej Działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów, poddziałanie 6.3.1 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – konkursy horyzontalne pn. „Utworzenie Centrum NGO”, ogłoszonego w dniu 20.01.2017 r. 

2016-10-04
> Ogłoszenie dotyczące transportu zbiorowego

o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego; WIĘCEJ

2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat