Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
Karty Usług Elektronicznych
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE 

 

AKTUALNOŚCI
Zapisy do żłobków i przedszkoli

Rozpoczną się 2 i potrwają do 31 marca, a mowa o zapisach do publicznych żłobków i przedszkoli w gminie Środa Śląska. Wszelkie szczegółowe informacje otrzymać można bezpośrednio w placówkach. Zainteresowanych rodziców zapraszamy.

Pobór 3 marca

W marcu honorowo oddać krew w Środzie Śląskiej można będzie jak zwykle w pierwszy wtorek miesiąca (3.3), jak zawsze w Domu Kultury, pl. Wolności 58. W godz. 8.30-12.00 czekamy na krwiodawców ze stażem jak i osoby chcące oddać krew po raz pierwszy.

Rada bez II Wiceprzewodniczącego

Głównie kwestiom personalnym poświęcona była sesja średzkiej Rady Miejskiej 16 lutego. Wprowadzanym zmianom towarzyszyło sporo emocji. Ostatecznie większość Rady podjęła stosowne uchwały, za wyjątkiem wyboru II Wiceprzewodniczącego Rady...

"Palący" problem - śmieci w piecu

Wprawdzie tegoroczna zima wygląda tak, jakby jej nie było, to jednak sezon grzewczy trwa. Trwa ze wszech miar godne potępienia i bezwględnie szkodliwe spalanie śmieci, w tym opakowań z tworzyw sztucznych, w domowych piecach CO i wszelkich innych.

Oferta pracy w Urzędzie

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. księgowości (zastępstwo na czas określony - ok. 15 miesięcy) w Wydziale Finansów i Budżetu Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Dokumenty aplikacyjne należy składać do 3 marca (wtorek) br.  WIĘCEJ (link)

Dworzec Średzki – wyższy standard obsługi

Średzki dworzec autobusowy na brak korzystających z niego pasażerów nie narzeka. Dzięki staraniom Gminy i porozumieniu z POLBUS na początku lutego otwart tam kasę biletową i informację dla podróżnych.

Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym

GOPS w Środzie Śląskiej informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 23-28 lutego br. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Na terenie gminy konsultacje będą prowadzić prokuratorzy, policjanci i pracownicy socjalni Ośrodka.

Pomoc bardzo potrzebna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej informuje, że 12 lutego br. ruszyła akcja charytatywna zbiórki środków pieniężnych dla rodziny Pani Marioli Tymko z Przedmościa. 7 lutego br. rodzina ucierpiała w wyniku pożaru ich domu.

Wybory sołeckie zakończone

W gminie Środa Śląska dobiegły końca wybory sołeckie. Nowowybranych sołtysów i nowe rady sołeckie ma już dwadzieścia osiem sołectw wchodzących w skład gminy. Aktualny wykaz sołtysów publikujemy TUTAJ (pdf). Uczestnikom zebrań dziękujemy za aktywność.

XI Polonez za nami

Już po raz jedenasty średzcy maturzyści zatańczyli Poloneza dla Rolanda. W parze z Burmistrzem Środy Śląskiej Adamem Rucińskim tańczyła Justyna Kinal z kl. 3D średzkiego LO. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór w majowych zmaganiach.

75 lat minęło

Wczoraj przed południem m.in. Sybiracy, samorządowcy, kombatanci i młodzież szkolna, w kościele św. Andrzeja, na Skwerze Zesłańców Sybiru i w średzkim Domu Kultury uczcili siedemdziesiątą piątą rocznicę pierwszej deportacji Polaków na Syberię.

Zebrania wspólnot po nowemu

Już za niespełna dwa tygodnie (w poniedziałek 23.2) w Środzie Śląskiej rozpoczną się coroczne spotkania wspólnot mieszkaniowych, którymi zarządza Gmina. Odwrotnie niż w latach poprzednich nie będą się one odbywać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego...

Puchar w siatce – siatka w Środzie

Już w poniedziałek 9 bm. w hali sportowej w Środzie Śląskiej przy ul. Górnej (gdzie mieści się znana dobrze dzieciom i rodzicom szkolna „Trójka”) będzie można na żywo spojrzeć na złoty puchar mistrzów świata w piłce siatkowej, który reprezentacja Polski zdobyła w 2014 r.

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

Rekord wyborczy w Szczepanowie

Nic tak nie cieszy jak zaangażowanie mieszkańców w rozwój i przyszłość swoich małych ojczyzn. Od ubiegłego piątku na przyszłość miejscowości wpływają mieszkańcy biorący udział w wyborach sołtysów i rad sołeckich. Wyborczy rekord padł w Szczepanowie. 

Budżet gminy - jednogłośnie

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej radni jednogłośnie przyjęli budżet gminy na rok bieżący. - W stosunku do wersji pierwotnej projektu jest to budżet urealniony, zmodyfikowany i zawierający nowe priorytety - podkreśla Burmistrz Adam Ruciński.

Cyfrowe kino: e-rezerwacja i e-zakup

Miło nam poinformować, iż bez potrzeby wychodzenia z domu można już kupić lub zarezerwować bilet do Cyfrowego Kina. Wybór dogodnego dla siebie miejsca będzie możliwy na stronie internetowej www.dksrodaslaska.pl (link) Pierwsi zadowoleni już są. Zapraszamy

Za śmieci co dwa miesiące

Informujemy Mieszkańców gminy, że zgodnie z Uchwałą nr II/10/14 Rady Miejskiej w Środzie Ślaskiej od 2015 r. następuje zmiana terminów opłaty za wywóz śmieci. Opłaty będą przyjmowane w cyklu dwumiesięcznym w następujących terminach... >>> (PDF)

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2015

Od stycznia 2015 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Publikujemy harmonogram odbioru śmieci na terenie miasta (pdf) i na terenie gminy (pdf).

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2015-02-18
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Środa Śląska

2015-02-12
> Zmiana miejsca wypłat świadczeń z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej
2015-02-06
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Środa Śląska

2015-01-19
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w obrębie wsi Święte

2015-01-02
> Liczba mieszkańców

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach gminy Środa Śląska na dzień 31 grudnia 2014r..

2014-12-03
> Informacja o odwołaniu przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej odwołuje wyznaczony na dzień 12 grudnia 2014 r. przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska

2014-09-25
> Komunikat w sprawie zmiany wysokości kwoty świadczenia pielęgnacyjnego
2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat