Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
KALENDARZ BURMISTRZA
ŚREDZKA KARTA MIESZKAŃCA
ŚREDZKA KOMUNIKACJA PUBLICZNA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE


 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
IV Festiwal Rękodzieła
Krainy Łęgów Odrzańskich

Już po raz czwarty Kraina Łęgów Odrzańskich zaprasza na Festiwal Rękodzieła. Ideą przewodnią wydarzenia jest pokazanie, że nasi zwykli sąsiedzi są niezwykłymi rzemieślnikami, twórcami i artystami. 

Wydział Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Środy Śląskiej, że do dnia 31 maja 2018 r. są obowiązani wnieść na rachunek Urzędu Gminy  II ratę opłaty za korzystanie z ww. zezwoleń.

Piknik rowerowy z OSIR'em

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej zaprasza na piknik rowerowy. W niedzielę, 27 maja br., odbędzie się szereg wydarzeń nie tylko dla rowerzystów.

śp. Janusz Borowy
– ikona średzkiego środowiska sportowego

W wieku 71 lat zmarł Janusz Borowy, działacz i pasjonat sportu, nauczyciel, komentator sportowy, od ponad 40 lat związany ze Środa Śląską.

Ogłoszenie o terminie składania ofert

Do 25 maja br. można składać oferty dzierżawy stanowiska pod działalność gospodarczą na Rynku Dolnym w Środzie Śląskiej. Może tu powstać mobilna kawiarenka/lodziarnia.

ULKS Ciechów awansował do II ligi!

Wynikiem 10:3 zakończył się drugi mecz barażowy, a tym zwycięstwem nad LZS SKS Raszówka II ULKS Ciechów zapewnił sobie historyczny awans do II ligi.

Kobiety dla Kobiet po raz drugi

Trzy piękne kobiety w rękach sześciu innych pięknych kobiet? To musi przynieść wspaniałe efekty! Po raz drugi organizatorki akcji "Kobiety dla Kobiet" przeprowadziły zjawiskowe metamorfozy Średzianek. 

Wizyta partnerska na Ukrainie

Delegacja z gminy Środa Śląska pod koniec kwietnia wyjechała na Ukrainę, do partnerskiego samorządu w Kamionce Buskiej. To jednak nie koniec współpracy zaplanowanej na ten rok. 

"Policjant, który mi pomógł"

Trwa XI edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł", którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kandydatów można zgłaszać do 31 maja.

Nabór wniosków mieszkaniowych

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, Wydział Spraw Lokalowych przypomina osobom, które chcą się starać się o przydział lokalu mieszkalnego z zasobów Gminy Środa Ślaska, iż w terminie do 15 maja 2018r. należy złożyć wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego z zasobów Gminy Środa Śląska wraz z wymaganymi dokumentami. Wniosek (tutaj)

Mój podatek – moja decyzja!

W Gminie Środa Śląska rusza akcja "Mój podatek – moja decyzja. Rozliczam PIT w Środzie Śląskiej!". Do wygrania cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego!

Informacja ws. targowiska zastępczego

Informujemy, iż od wtorku, 6 marca br. obowiązywać będzie regulamin targowiska zastępczego w Środzie Śląskiej. Zapisy dokumentu zostały sformułowane w porozumieniu z handlującymi. 

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców

W związku z trwającym rokiem wyborczym i zbliżającym się terminem wyborów samorządowych zamieszczamy informację Krajowego Biura Wyborczego dot. rejestru wyborców. 

Informacja o pojemnikach na papier, szkło i tworzywa sztuczne

Uprzejmie informujemy, że jako uzupełnienie systemu zbierania odpadów komunalnych, na terenie gminy Środa Śląska rozlokowano zestawy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z papieru, szkła oraz tworzyw sztucznych. Co wrzucać do pojemników ( tutaj ) 

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2018-05-22
> Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w 2018 r.
2018-05-18
> Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej współwłasność gminy Środa Śląska
2018-05-18
> Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza trzeci ustny przetarg ograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność gminy Środa Śląska
2018-05-18
> Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w 2018 r.
2018-05-18
> Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia 2018 r.
2018-05-17
> Ogłoszenie o przetargu

pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność gminy Środa Śląska w Środzie Śląskiej przy ul. Legnickej 38B

2018-05-16
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze rewitalizacji pn. „Remont i modernizacja obiektów sakralnych”

2018-05-16
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze rewitalizacji  „Rewitalizacja Gospodarcza Rynku Dolnego”

 

2018-05-16
> Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w 2018 r.
2018-05-15
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze:kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

 

2018-05-11
> Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w 2018 r.
2018-05-10
> Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w 2018 r.
2018-05-10
> Obwieszczenie Wojewody

Wojewoda Dolnośląski decyzją nr I-Pe-18/18 z dnia 07.05.2018 ustalił lokalizację strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej pn. "Budowa linii 400 kV Czarna - Pasikurowice".

Treść obwieszczenia (PDF)

2018-05-09
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Ciechów

2018-05-09
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Środa Śląska (dot. terenu położonego w obrębie Ciechów)

2018-05-08
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Kulin

2018-03-29
> Obwieszczenie ws. projektu uproszczonego planu urządzenia lasu

Zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu na okres 60 dni tj. od dnia 29.03.2018 do dnia 28.05.2018 r. projekt planu pn.: Uproszczony Plan Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do Gminy Środa Śląska w powiecie średzkim na okres od 1 stycznia 2018r. do 31 grudnia 2027 r. TREŚĆ OBWIESZCZENIA (link)