Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
KALENDARZ BURMISTRZA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE


 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XXX sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2016 roku (środa) o godz. 15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 1 (Ratusz).

Wiceminister nad Odrą

Jak informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, wiceminister środowiska Mariusz Gajda wizytować będzie dzisiaj m.in. inwestycje na Odrze, w tym także budowę stopnia wodnego "Malczyce" w Rzeczycy. Towarzyszyć mu będzie wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. 

Zmiana godzin pracy magistratu

Od 1 września br., na podstawie zarządzenia burmistrza Środy Śląskiej, ulegają zmianie godziny pracy Urzędu Miejskiego. Dzięki temu w środy sprawę w magistracie można będzie załatwić do godz. 17.00, a nie jak dotychczas do 15.30. Będzie łatwiej i dostępniej.

Ważne dla chodowców trzody chlewnej

W związku z pojawieniem się nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń także w gospodarstwach oddalonych od wschodniej granicy Polski, prosimy o zapoznanie się z informacją dla hodowców trzody chlewnej dotyczącą tej choroby LINK (pdf)

Szczęść Boże rolnikom

- Szczęść Boże rolnikom, szczęść Boże rodzinom rolników - tymi słowami burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński otworzył gminne dożynki w Wojczycach, w niedzielę 21 sierpnia. Początkowo było deszczowo. Z czasem aura dopasowała się do oczekiwań uczestników.

Karta Dużej Rodziny w Środzie Śląskiej

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 10 tys. miejsc zgłoszonych przez prawie tysiąc firm i instytucji z całej Polski.  Aby skorzystać ze zniżki należy w kasie okazać Kartę lub na stronie internetowej partnera Karty Dużej Rodziny podać dane z Karty Dużej Rodziny.

Remonty i inwestycje dla najmłodszych

Do końca wakacji pozostało już niewiele. Letnie prace zarówno remontowe jak i inwestycyjne w szkołach, przedszkolach oraz żłobkach podlegających Gminie Środa Śląska przebiegają zgodnie z planem i aktualnie wkraczają w ostatnią, najważniejszą fazę.

Dzień Wojska w Środzie Śląskiej

Dzień Wojska Polskiego uczczono także w Środzie Śląskiej. 15 sierpnia w kościele św. Andrzeja modlono się w intencji obrońców ojczyzny. Pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich złożono wieniec. W uroczystościach udział wzięli m.in. samorządowcy gminy i powiatu...

Z sześciu kontynentów do Środy

Nie po raz pierwszy gościliśmy Niemców, Francuzów czy Amerykanów. Tym razem do listy odwiedzających Miasto Skarbów dołączyli jeszcze m.in. przedstawiciele Izraela, Japonii, Tajwanu, Arabii Saudyjskiej. Wizyta w Środzie Śląskiej przebiegała trzyetapowo. 

Przerwa w ŚPW pod koniec sierpnia

Letnia przerwa technologiczna w Średzkim Parku Wodnym potrwa od 22 do 31 sierpnia, z możliwością przedłużenia. Przed wizytą planowaną po tym terminie prosimy sprawdzić na stronach internetowych ŚPW (link) czy aquapark jest już czynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Wymiana źródeł ciepła do września

Dobra wiadomość dla mieszkańców zainteresowanych wymianą źródeł ciepła. Jeszcze do 15 września br. można składać wnioski o dofinansowanie na ten cel w Wydziale Komunalnym, Środowiska i Rolnictwa.

W sprawie szpitala w Środzie Śląskiej

26 lipca br. w magistracie odbyło się spotkanie samorządu gminnego ze starostą średzkim. Celem głównym spotkania było przedstawienie przez starostę średzkiego informacji o aktualnej sytuacji szpitala powiatowego w Środzie Śląskiej w kontekście w/w pisma PHM.

Dla bezpieczeństwa rolników

Za pośrednictwem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zapraszamy rolników, i nie tylko, do zapoznania się z informacjami pozwalającymi zwięszyć ich bezpieczeństwo podczas szeroko rozumianych prac rolniczych i do udziału w ciekawym konkursie... WIĘCEJ

Ziemne korty tenisowe już otwarte

Z przyjemnością informujemy, że w Środzie Śląskiej od 1 lipca bieżącego roku można korzystać z ziemnych kortów tenisowych zlokalizowanych przy Stadionie Miejskim. Koszty renowacji kortów - blisko 30.000,00 zł w całości pokryła Gmina Środa Śląska.

Gimna i KRD "na Plus"

1 lipca Gmina Środa Śląska rozpoczęła współpracę z Krajowym Rejestrem Długów w ramach programu „Samorząd na Plus”. Powodem były przede wszystkim zaległości wobec Gminy z tytułu najmu lokali komunalnych sięgające 1 300 000 zł, powstałe w latach 1998-2015.

Zapraszamy na korty

Zapraszamy na korty tenisowe zlokalizowane przy stadionie miejskim w Środzie Śląskiej. Rezerwacje i kasa w Centrum Sportu i Rekreacji. W czasie wakacji obowiązuje PROMOCJA - 10 zł za jedna godzinę - na wszystkich kortach tenisowych OSiR. WIĘCEJ

Urząd Statystyczny informuje

Jak co roku, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w całym kraju statystyczne badania ankietowe. Ich główny cel to dostarczenie odbiorcom danych porównywalnych dla wszystkich krajów UE.  Przedstawiamy badania, zaplanowane na terenie woj. dolnośląskiego

Harmonogram odbioru odpadów komunlanych w 2016 roku

 Od 1 stycznia 2016 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Publikujemy harmonogram odbioru odpadów na terenie miasta (pdf) i  na terenie gminy (pdf).

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2016-08-26
> Zarządzenie Burmistrza Środy Śląskiej z dnia 11 maja 2016

w sprawie unieważnienia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy, w tym profilaktyka uzależnień pn. „Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów tematycznych.”

 

2016-08-26
> Rozstrzygnięcie konkursu ofert

Burmistrz Środy Śląskiej informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska  w obszarze: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2016 pn. "Oznakowanie i wizualizacja szlaku pątniczego św. Jakuba Via Regia-Śląsk"

2016-08-26
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 25 sierpnia do 14 września br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 5, na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym na okres do trzech lat na rzecz osoby fizycznej położony na działce nr 44 AM-9 w Środzie Śląskiej garaż o powierzchni użytkowej 16,50 m2.

 

2016-08-25
> Ogłoszenie o konkursie dla Organizacji Pozarządowych

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w obszarze: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2016 pn. „Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych”

2016-08-16
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza trzeci ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Środa Śląska

2016-08-16
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 23 sierpnia  do 12 września 2016 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

2016-08-16
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Środa Śląska

2016-08-12
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że od 09 do 29.08.2016 r. w Urzędzie Miejskim, pl. Wolności 5, na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości niezabudowanej przeznaczonej do dzierżawy i sprzedaży w trybie bezprzetargowym

2016-08-05
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza pierwszy i drugi ustny przetarg ograniczony oraz pierwszy przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność gminy Środa Śląska

2016-08-03
> Liczba mieszkańców Gminy Środa Śląska

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach Gminy Środa Śląska na dzień 31 lipca 2016 roku:

2016-07-28
> Zmiana wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami

Nowy wzór deklaracji będzie obowiązywał od 1 sierpnia br.

2016-07-28
> Zmiana terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunlanymi

Od 1 sierpnia br. obowiązywać będą nowe terminy uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami.

2016-07-26
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej  ogłasza pierwszy ustny przetarg ograniczony na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Gminy Środa Śląska dla mieszkańców budynków wielorodzinnych w Ciechowie, którzy nie użytkują i nie posiadają tytułu prawnego do pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Środa Śląska 

2016-07-22
> Protokół z wyboru partnera

do wspólnej realizacji projektu w ramach RPO WD 2014-2020, Działanie 4.5. Bezpieczeństwo, Poddziałanie 4.5.D Projekty dotyczące wsparcia jednostek ratowniczych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) WIĘCEJ

2016-07-15
> Zarządzenie Burmistrza Środy Śląskiej

dot. wprowadzenia regulaminu korzystania z tablic informacyjnych Gminy Środa Śląska

2016-07-15
> Informacja o uzyskanej pomocy z WFOŚiGW we Wrocławiu na usuwanie azbestu

Gmina Środa Śląska, informuje o uzyskanej w 2016 r. pomocy finansowej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie 28 908 zł.

2016-06-29
> Rozstrzygnięcie konkursu ofert

Burmistrz Środy Śląskiej informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska  w obszarze: Integracja osób w wieku emerytalnym poprzez zorganizowane formy spędzania czasu wolnego pn. "Organizacja czasu wolnegodla osób w wieku emerytalnym w formie wycieczek turystyczno-krajoznawczych"

2016-02-26
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat