Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
KALENDARZ BURMISTRZA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
Spotkanie w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza na spotkanie informacyjno-doradcze: „Budowanie strategii marketingowej krok po kroku przy wykorzystaniu znaku Zakup prospołeczny”, we wtorek 10 maja br. WIĘCEJ (pdf)

Aktywni 2016 - wnioski do 6 maja

18 kwietnia w Środzie Śląskiej podsumowano ubiegłoroczną edycję gminnego programu grantowego "Aktywni na ziemi średzkiej". Omówiono też kwestie dotyczące funduszu sołeckiego, programu "Działaj lokalnie" i nowej, piątej edycji "Aktywnych...". 

Dzień Otwarty ze Średzką OdNową

Drodzy mieszkańcy, w piątek 6 maja zapraszamy Was do czynnego i licznego udziału w „Dniu Otwartym ze Średzką OdNową”. W godzinach 10.00-15.00 przy północno-zachodniej częśc ratusza na pl. Wolności będzie się działo dużo i ciekawie. WIĘCEJ

OSTOJA zaprasza na wystawę

Mamy przyjemność zaprosić na wystawę rzeźb uczestników WTZ Stowarzyszenia OSTOJA w Środzie Śląskiej, w Muzeum Regionalnym w czwartek 5 maja. Warto też zapamiętać haslo: "Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną" WIĘCEJ (jpg)

Ankieta komunikacyjna dla mieszkańców

Gmina Środa Śląska analizuje możliwość uruchomienia komunikacji gminnej oraz poprawy warunków dla ruchu rowerowego. W tym celu prowadzone są badania ankietowe, które pozwolą poznać potrzeby transportowe i komunikacyjne naszych mieszkańców.

Pomnik zmienia się na wiosnę

Wielu mieszkańców pyta, co oznacza rusztowanie przy pomniku Żołnierzom Polskim na średzkim rynku. Uspokajamy: pomnik nie zniknie z krajobrazu Środy Śląskiej, a wręcz przeciwnie -  zyska nowy image i blask, rozpoczęły się bowiem przy nim prace renowacyjne.

Nawet 4 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Proekologiczne nastawienie i konsekwencja Gminy Środa Śląska w propagowaniu nowych rozwiązań w życiu codziennym to między innymi nowe rozwiązania kierowane bezpośrednio do mieszkańców. Ich spore zainteresowanie tym tematem naprawdę cieszy.

Bezpłatna informacja o Funduszach UE

Zapraszamy mieszkańców do skorzystania z bezpłatnej informacji o Funduszach Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego. Punkt będzie funkcjonował w piątek 6 maja w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, w godz. 10.00-13.00. 

Reaktywacja spółki wodnej Proszkowie

Po 15  latach w sołectwie Proszków została reaktywowana spółka wodna. Stało się to z inicjatywy radnego Rady Miejskiej Arkadiusza Hibnera przy wsparciu sołtysa Proszkowa Mariusza Błaszczyka. Zebranie założycielskie obyło się w sobotę 16 kwietnia w świetlicy w Proszkowie.

1050. rocznica chrztu Polski

W asyście pocztów sztandarowych, z udziałem władz gminnych i powiatowych odbyły się w Środzie Śląskiej uroczystości upamiętniające rocznicę chrztu Polski. W niedzielę 17 kwietnia sprawowano Mszę św. dziękczynną z okazji Jubileuszu w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.

Aktywni 2016 na start!

Niczym James Bond powracają "Aktwyni na ziemi średzkiej". Rozpoczynamy bowiem 5. edycję gminnego konkursu grantowego „Aktywni na ziemi średzkiej”. Uwaga! Budżet programu wzrósł o 60% w stosunku do edycji 4. Zapraszamy do aktywności, życzymy sukcesów.

Podatek już od 1 zł

Burmistrz Środy Śląskiej informuje, że z dniem 25 marca 2016 r. weszła w życie Uchwała Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej nr XXII/170/16 w sprawie zmiany wysokości stawek w podatku od nieruchomości na rok 2016.

Kolejny rekord w ŚPW

Kolejny imponujący rekord frekwencji w Średzkim Parku Wodnym padł w niedzielę 10 kwietnia 2016 r. - W aquaparku gościliśmy łącznie 878 klientów. Jest to dla nas prawdziwy powód do radości i dumy:) - mówi zadowolona załoga ŚPW... WIĘCEJ (link)

Działaj lokalnie - 2016

Miło nam poinformować, że 1 kwietnia ruszył tegoroczny nabór wniosków o dotacje w programie „Działaj Lokalnie IX”. Najistotniejsze informacje związane z „Działaj Lokalnie IX” w 2016 r. znaleźć można TUTAJ (link). Zapraszamy do lektury i do składania wniosków.

Średzka OdNowa. Przyłącz się!

Czy w najbliższej okolicy brak miejsc do wspólnego spędzania wolnego czasu? Jakieś miejsce, park, budynek potrzebuje odnowy?  Gdzie należy wprowadzić zmiany i działania? Przyjdź na konsultacje społeczne „Średzka OdNowa”, podziel się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami! WIĘCEJ

Urząd Statystyczny informuje

Jak co roku, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w całym kraju statystyczne badania ankietowe. Ich główny cel to dostarczenie odbiorcom danych porównywalnych dla wszystkich krajów UE.  Przedstawiamy badania, zaplanowane na terenie woj. dolnośląskiego

Harmonogram odbioru odpadów komunlanych w 2016 roku

 Od 1 stycznia 2016 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Publikujemy harmonogram odbioru odpadów na terenie miasta (pdf) i  na terenie gminy (pdf).

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2016-05-04
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia , że w okresie  od dnia  05.05.2016 r.  do dnia  25.05.2016 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej  pl. Wolności 5 na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości  przeznaczonych  do :sprzedaży i dzierżawy

2016-05-04
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 04.05.2016 r. do 24.05.2016 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Pl. Wolności 5 na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowych przeznaczonych do dzierżawyi sprzedaży

2016-05-02
> Liczba mieszkańców

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach gminy Środa Śląska na dzień 30 kwietnia 2016 roku:

2016-04-29
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

Komunikat Burmistrza Środy Śląskiej z dnia 29kwietnia  2016 r. w sprawie zgłaszania kandydatur na członka komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w roku 2016 w obszarze: Ochrona ekosystemu i dziedzictwa przyrodniczego gminy w roku 2016 pn. "Organizacja spotkań i imprez sportowo-rekreacyjnych promujących działania gminnych środowisk ekologicznych"

2016-04-29
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

Komunikat Burmistrza Środy Śląskiej z dnia 29kwietnia  2016 r. w sprawie zgłaszania kandydatur na członka komisji konkursowej opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w roku 2016 w obszarze:Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy, w tym profilaktyka uzależnień pn. "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów tematycznych"

2016-04-29
> Rozstrzygnięcie konkursu ofert

Burmistrz Środy Śląskiej informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska  w obszarze: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych pn. Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych

2016-04-27
> Ogłoszenie o przetargu

BURMISTRZ ŚRODY ŚLĄSKIEJ o g ł a s z a pierwszy i drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność gminy Środa Śląska

2016-04-27
> Ogłoszenie o przetargu

BURMISTRZ ŚRODY ŚLĄSKIEJ o g ł a s z a  drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Środa Śląska

2016-04-27
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 28.04.2016 r. do 18.05.2016 r.  w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Pl. Wolności 5 na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowych do dzierżawy

2016-04-21
> Ogłoszenie o konkursie dla Organizacji Pozarządowych

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych   w obszarze : Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy, w tym profilaktyka uzależnień pn. "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów tematycznych" z dnia 20.04.2016 r.

2016-04-19
> Ogłoszenie o konkursie dla Organizacji Pozarządowych

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych   w obszarze : ochrona ekosystemu i dziedzictwa przyrodniczego gminy w roku 2016 pn. "Organizacja spotkań i imprez sportowo rekreacyjnych promujących działania gminnych środowisk ekologicznych" 

2016-04-18
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 20 kwietnia 2016r. do 10 maja 2016r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Pl. Wolności 5 na tablicy ogłoszeń przy pokoju nr A-7 zostanie wywieszony wykaz nieruchomości do dzierżawy i sprzedaży w trybie bezprzetargowym

2016-03-22
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Jugowiec >>>OGŁOSZENIE<<<

2016-02-26
> Ogłoszenie Burmistrza Środy Śląskiej

o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

2016-01-19
> Obwieszczenie - Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Środa Śląska

Burmistrz Środy Ślaskiej informuje, że na podstawie art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz.1227, z późn. zm.), odstąpiono od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu dokumentu pn.: „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Środa Śląska"`

2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat