Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
KALENDARZ BURMISTRZA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XLI sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 29 marca 2017 roku (środa) o godz. 15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 1 (Ratusz).

Jak rozliczać się z ZUS?

Między innymi na to pytanie uzyskali odpowiedź przedsiębiorcy w ramach szkolenia zorganizowanego przez Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Kolejne warsztaty już 28 marca br.

Warsztaty edukacyjne

Bank Żywności we Wrocławiu wraz z GOPS w Środzie Śląskiej, zorganizował warsztaty edukacyjne dla mieszkańców gminy Środa Śląska korzystających z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Miłość nie liczy chromosomów

21 marca to nie tylko początek wiosny. To także Światowy Dzień OsÓb z Zespolem Downa. Wraz z WTZ OSTOJA w Środzie Śląskiej zapraszmy do zapoznaia się z informacjami ważnymi nie tylko w tym dniu i co istotne szczególnie - ważnymi dla nas wszystkich... WIĘCEJ

TRANS-FORMERS do mieszkańców

Publikujemy stanowisko Przedsiębiorstwa Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Oddział w Środzie Śląskiej, dotyczące tematu godzin sprzątania ulic na terenie miasta Środa Śląska, w związku ze zgłaszanymi w tej kwestii uwagami mieszkańców.

Prezes KRUS do rolników

Zachęcamy rolników z naszej gminy (i nie tylko) do zapoznania się z treścią apelu Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dotyczącego rozważnego stosowania środków ochrony roślin w związku z intensyfikacją tego rodzaju prac w sezonie wiosennym. WIĘCEJ

Umowa na chodnik podpisana

Około 1200 m chodnika wybuduje firma BUDROMOS przy ul. Długiej w Szczepanowie. 15 marca w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na wykonanie prac. Dokument podpisali: burmistrz Adam Ruciński i Tadeusz Bieńkowski, prezes firmy BUDROMOS.

Kontenery na odzież – apel

Apelujemy o niewrzucanie worków z odzieżą używaną do pojemników do selektywnej zbiórki odpadów (na szkło, plastik i papier). Odzież używaną należy wrzucać do kontenerów specjalnie do tego przeznaczonych. Listę lokalizacji takich pojemników można znaleźć TUTAJ (link).

30 tys. zł dotacji na zabytek sakralny

W Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej podpisano umowę na dotację jednego z zabytków sakralnych. 30 tys. zł z budżetu Gminy Środa Śląska na remont elewacji w kościele parafialnym otrzyma parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej.

Dla przyszłych przedsiębiorców

Trwają zapisy na dwa bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców - zostały OSTATNIE MIEJSCA! Szkolenia będą dotyczyć zasad rozliczeń z ZUS i prowadzenia księgowość małej firmy oraz rozliczania się z podatków. Szczegółowe informacje znaleźć można TUTAJ (link) Zapraszamy

Koncert Wielkopostny

Gmina Środa Śląska wraz z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz średzkim Domem Kultury zapraszają na KONCERT WIELKOPOSTNY. 26 marca o godz. 13:00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła utwory pasyjne wykonają: soliści, chór i orkiestra Akademii. Szczegóły TUTAJ.

Lekcja inna niż zwykle

Najzdolniejsi i najbardziej aktywni uczniowie Zespołu Szkół w Ciechowie 28 lutego br. wzięli udział w profesjonalnych warsztatach edukacyjnych w Radio Wrocław. Wycieczka została ufundowana przez Burmistrza Środy Śląskiej - Pana Adama Rucińskiego.

Wyjątkowy Dzień Kobiet

Burmistrz Środy Śląskiej i średzki Dom Kultury zorganizowali z okazji Dnia Kobiet wyjątkowy koncert pt. „Być kobietą… być kobietą!”. Każda z pań, które licznie przybyły na muzyczny wieczór, otrzymała również niespodziankę.


Zwyciężył Summer Madness Festival

Blisko połowę ważnie oddanych głosów (ponad 48%) i tym samym miano Gminnego wydarzenia kulturalnego 2016 roku zdobył Summer Madness Festival na Akwenie Kajaki, zorganizowany 24 czerwca ub. r. w Środzie Śląskiej.

Decyzja środowiskowa dla XEOS - podpisana

W środę 8 marca Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji spółki XEOS – joint venture Lufthansa Technik i General Electric Aviation.

Nowy skład zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

W Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej 3 marca odbyło się pierwsze spotkanie zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w nowym składzie. Na przewodniczącą zespołu wybrano kierownik GOPS, Joannę Sadowską.

Na wiosnę basen taniej

U schyłku zimy dobre wieści mamy dla miłośników pływania. W poniedziałek 6 marca w Średzkim Parku Wodnym wystartowała Wiosenna Promocja. W godzinach porannych (6:00-8:00) bilet na jedną godzinę basenu kosztuje tylko 4 zł. Szczegóły promocji TUTAJ

Gmina otrzyma 6,5 mln na ŚIP

Ogłoszono wyniki naboru w ramach działania „Rozwój przedsiębiorczości”. Spośród 10 złożonych wniosków z dolnośląskich OSI dofinansowanie na budowę inkubatorów przedsiębiorczości otrzymają tylko trzy gminy: Lądek Zdrój, Kłodzko i Środa Śląska.

Środa i Strzelin z dotacjami na autobusy

Znamy już wyniki naborów RPO WD w ramach działania „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych”. Z 14 gmin OSI Równina Wrocławska dotacje otrzymały: Oława i Strzelin (po jednej) i Środa Śląska (dwie) na uruchomienie gminnej komunikacji zbiorowej w latach 2017-2018.

Gminne dotacje na zabytki

W budżecie gminy Środa Śląska na rok 2017 na dofinansowanie prac przy zabytkach sakralnych przeznaczono 250 tys. zł. Pieniądze te będą przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. Więcej szczegółów TUTAJ (pdf).

Ankieta nt. portalu gminy

Trwają prace nad stworzeniem nowej strony internetowej gminy Środa Śląska. Pomocą w nich będzie wypełnienie krótkiej, calkowicie anonimowej ankiety na temat dotychczasowego gimnnego portalu internetowego. Ankietowanie potrwa do końca marca.

Dotacje z Gminy dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej

Umowy dotyczące projektów złożonych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej podpisano w piątek, 24 lutego br. w Urzędzie Miejskim. Łączna kwota gminnego dofinansowania dla działań Towarzystwa to ponad 11,2 tys. zł.

Punkt mediacyjny zaprasza

Osoby, które znalazły się w problemowej sytuacji rodzinnej, cywilnej czy gospodarczej zachęcamy do skorzystania z oferty spotkań i konsultacji z zawodowymi mediatorami - ten sposób poleca Sąd Rejonowy w Środzie Śląskeij Więcej informacji TUTAJ.

Szkolenia z samoobrony dla pań

Trwają zapisy na II edycję szkoleń z samoobrony dla kobiet, organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenia rozpoczną się we wrześniu br. w trzydziestu polskich miastach, w tym m.in. we Wrocławiu. Poprowadzą je najlepsi instruktorzy wojskowi.

Promujmy obszary wiejskie

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Zachęcamy do udziału.

Informacja o pojemnikach na papier, szkło i tworzywa sztuczne

Uprzejmie informujemy, że jako uzupełnienie systemu zbierania odpadów komunalnych, na terenie gminy Środa Śląska rozlokowano zestawy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z papieru, szkła oraz tworzyw sztucznych. Co wrzucać do pojemników ( tutaj ) 

Biznesowa olimpiada dla uczniów

Zapraszamy i zachęcamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych Środy Śląskiej do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach (I edycja 2016/2017), organizowanej przez łódzki Instytut Nowych Technologii. Więcej informacji znaleźć można TUTAJ (link)

Harmonogram odbioru odpadów komunlanych w 2017 roku

 Od 1 stycznia 2017 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Nowy harmonogram odbioru odpadów na okres od 01.01.2017 do 31.12.2017 r.

Auta elektryczne - parking za darmo

3 stycznia 2017 r. wejdzie w życie uchwała rady miejskiej z 7 grudnia br. zwalniająca z opłat za parkowanie w mieście pojazdy niskoemisyjne (ekologiczne) z napędemm elektrycznym lub napędem spalinowym spełniające normę Euro 6. Treść uchwaly dostepna jest TUTAJ (pdf)

Apel antysymogowy - warto przeczytać

Działając z upoważnienia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego marszałek województwa Cezary Przybylski zachęca do zapoznania się z tzw. apelem antysmogowym dotyczącym potrzeby ograniczenia niskiej emisji na terenie województwa... WIĘCEJ (jpg.)

Z Unią i BŻ dla potrzebujących

GOPS w Środzie Śląskiej w porozumieniu z Bankiem Żywności we Wrocławiu w okresie V 2015 - VI 2016 realizował Podprogram 2015 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. WIĘCEJ (pdf)

Konsultacje spoleczne - przeciwko suszy

Przypominamy mieszkańcom gminy o ogłoszonych przez Dyrektora RZGW we Wrocławiu konsultacjach społecznych Projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy.

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2017-03-24
> Zawiadomienie o wykazie

pomieszczeń z przeznaczeniem  na działalność gospodarczą  do oddania w najem na terenie gminy Środa Śląska w  miejscowości Szczepanów

2017-03-24
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: upowszechniania kultury fizycznej w roku 2017 pn. "Całoroczne zajęcia sportowe wraz z organizacją zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży z terenów miasta Środa Śląska"


2017-03-24
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości do dzierżawy w trybie bezprzetargowym na okres  do  trzech  lat  położonej we wsi Bukówek

2017-03-22
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: INTEGRACJA OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM POPRZEZ ZORGANIZOWANE FORMY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO pn. „Organizacja czasu wolnego dla osób w wieku emerytalnym w formie wycieczek turystyczno-krajoznawczych"

2017-03-22
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy, w tym profilaktyka uzależnień pn. "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie wycieczek turystyczno-krajoznawczych"

2017-03-20
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w roku 2017


2017-03-17
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości gruntowych niezabudowanych do sprzedaży w trybie ustnego przetargu nieograniczonego

2017-03-10
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości do dzierżawy w trybie bezprzetargowym we wsi Juszczyn

2017-03-07
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze: Integracja osób w wieku emerytalnym poprzez zorganizowane formy spędzania czasu wolnego pn. "Organizacja czasu wolnego dla osób w wieku emerytalnym w formie wycieczek turystyczno-krajoznawczych"

2017-03-07
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze: Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Środa Śląska, w tym profilaktyka uzależnień w roku 2017  pn.  „Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie wycieczek turystyczno-krajoznawczych”

2017-03-06
> Ogłoszenie o przetargu

na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska

2017-03-03
> Obwieszczenie Marszalka Województwa Dolnośląskiego

dot. złożonego przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad odwołania od decyzji Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zobowiązującej Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, jako zarządzającego drogą krajową nr 94, do ograniczenia akustycznego drogi krajowej 94. OBWIESZCZENIE<<<

2017-03-03
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości gruntowej niezabudowanej do sprzedaży w trybie ustnego przetargu nieograniczonego oraz nieruchomości gruntowej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

2017-03-01
> Liczba mieszkańców Gminy Środa Śląska

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach Gminy Środa Śląska na dzień 28 lutego 2017 roku:

2017-02-24
> Ogłoszenie o konkursie

na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” w 2017 roku. 

2017-02-23
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2017

2017-02-21
> Uchwała Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego

2017-02-21
> Ogłoszenie o przetargu

na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Ślaska

2017-02-21
> Ogłoszenie o przetargu

na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Ślaska

2017-02-15
> Protokół z wyboru partnera

do wspólnej realizacji projektu w ramach RPO WD 2014-2020 – Priorytet 6 Infrastruktura spójności społecznej Działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów, poddziałanie 6.3.1 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – konkursy horyzontalne pn. „Utworzenie Centrum NGO”, ogłoszonego w dniu 20.01.2017 r. 

2017-02-15
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

upload_module/wysiwyg/Ela RPO - konkursy 2017/33_2017.pdfna realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego


2017-02-15
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy, w tym profilaktyka uzależnień pn. "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów temtycznych"

2017-02-10
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego we wsi Kryniczno.  OBWIESZCZENIE<<<

2017-02-10
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagodpodarowania przestrzennego gminy Środa Śląska, dot. obrębu Kryniczno.  OBWIESZCZENIE<<<

2017-02-09
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność gminy Środa Śląska

2017-02-07
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze profilaktyka i rozwiazywanie problemów alkoholowych w roku 2017

Treść ogłoszenia o otwartym konkursie ofert-  załącznik do zarządzenia pobierz

2017-01-31
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarzeintegracja osób w wieku emerytalnym poprzez zorganizowane formy spędzania czasu wolnego w roku 2017 pn. "Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób w wieku emerytalnym"


2017-01-27
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2017

2017-01-20
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w roku 2017.


2017-01-17
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy, w tym profilaktyka uzależnie pn. "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów tematycznych"

2017-01-17
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2017

2017-01-03
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2017

2017-01-03
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2017

2017-01-03
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2017 pn. "Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych"

2016-12-29
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: Integracja osób w wieku emerytalnym poprzez zorganizowane formy spędzania czasu wolnego w roku 2017 pn. "Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób w wieku emerytalnym"

2016-10-04
> Ogłoszenie dotyczące transportu zbiorowego

o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego; WIĘCEJ

2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat