Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
KALENDARZ BURMISTRZA
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE


 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
AKTUALNOŚCI
Śląsk kontra Chrobry w Środzie Śląskiej

Już w piątek o 16 na boisku przy ŚPW WKS Śląsk Wrocław pod wodzą Jana Urbana zmierzy się w meczu towarzyskim z Chrobrym Głogów. Tak więc do piątku przekazujcie informację dalej, a w piątek bierzcie znajomych i widzimy się na meczu. Zapraszamy! WIĘCEJ (jpg)

Kulturalny plebiscyt z nagrodami

Zapraszamy pełnoletnich mieszkańców naszej gminy do udziału w plebiscycie na gminne wydarzenie kulturalne roku 2016. Głosowanie trwa do 31 stycznia br. Kupony plebiscytowe znajdą Państwo w bezpłatnym wydaniu Kuriera Średzkiego (Informator Gminy Środa Śląska).

Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XXXVIII sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 25 stycznia 2017 roku (środa) o godz. 15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 1 (Ratusz).

Styczniowy "smajl" :-) już wkrótce

Już w poniedzialek 23 stycznia pierwszy noworoczny fajerwerk kabaretowy rozbłyśnie w naszym Domu Kultury. Tego dnia na deskach DK z nowym programem "To ci tłumaczę" wystąpi kabaret SMILE. Więcej szczegółów znaleźć można na plakacie >>> (jpg).

Noworoczna Średzka Orkiestra

Burmistrz Środy Śląskiej, dyrektor Domu Kultury, a przede wszystkim sami orkiestranci wraz z kapelmistrzem, mają zaszczyt zaprosić na dwie odsłony noworocznego koncertu Średzkiej Orkiestry Dętej, w sobotę 28 stycznia. My także zapraszamy. WIĘCEJ (jpg)

Kabaret pod prądem

W piątek 17 lutego, a więc całkiem niedługo w Domu Kultury w Środzie Śląskiej z programem "Pod prądem" wystapi jeden z ekstraklasowych przedstawicieli polskiej sceny kabaretowej - Kabaret Skeczów Męczących. Już teraz zapraszamy. Szczegóły TUTAJ (jpg)

Informacja o pojemnikach na papier, szkło i tworzywa sztuczne

Uprzejmie informujemy, że jako uzupełnienie systemu zbierania odpadów komunalnych, na terenie gminy Środa Śląska rozlokowano zestawy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z papieru, szkła oraz tworzyw sztucznych. Co wrzucać do pojemników ( tutaj ) 

Biznesowa olimpiada dla uczniów

Zapraszamy i zachęcamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych Środy Śląskiej do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach (I edycja 2016/2017), organizowanej przez łódzki Instytut Nowych Technologii. Więcej informacji znaleźć można TUTAJ (link)

Apel do mieszkańców

Proszę o zwracanie w czasie mrozów szczególnej uwagi na osoby samotne, bezdomne oraz osoby starsze, które z trudnością radzą sobie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a dla których nawet zwykłe wyjście na zakupy może zagrażać ich zdrowiu i życiu.

Porady w sprawie dotacji

Niedługo ruszają nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach programu Leader objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Już teraz LGD Kraina Łęgów Odrzańskich zaprasza na dyżury doradcze. Terminy wizyt w Środzie Śląskiej dostępne są TUTAJ (link)

Dofinansowanie na usunięcie wyrobów zawierających azbest

Uprzejmie informujemy o możliwości wspólnego uczestnictwa w 2017 roku w programie usuwania wyrobów zawierających azbest, znajdujących się w obrębie nieruchomości na terenie gminy Środa Śląska, z wykorzystaniem środków finansowych pozyskanych w ramach dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

2,5 mln dofinansowania z RPO WD

Z przyjemnością informujemy, że wniosek gminy o dofinansowanie pn „Budowa żłobka w Środzie Śląskiej” pozytywnie oceniono pod względem merytorycznym i przyznano mu największą w naborze ilość punktów, a tym samym ponad 2,5 mln zł dofinansowania z RPO WD.

Harmonogram odbioru odpadów komunlanych w 2017 roku

 Od 1 stycznia 2017 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Nowy harmonogram odbioru odpadów na okres od 01.01.2017 do 31.12.2017 r.

Auta elektryczne - parking za darmo

3 stycznia 2017 r. wejdzie w życie uchwała rady miejskiej z 7 grudnia br. zwalniająca z opłat za parkowanie w mieście pojazdy niskoemisyjne (ekologiczne) z napędemm elektrycznym lub napędem spalinowym spełniające normę Euro 6. Treść uchwaly dostepna jest TUTAJ (pdf)

Apel antysymogowy - warto przeczytać

Działając z upoważnienia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego marszałek województwa Cezary Przybylski zachęca do zapoznania się z tzw. apelem antysmogowym dotyczącym potrzeby ograniczenia niskiej emisji na terenie województwa... WIĘCEJ (jpg.)

Z Unią i BŻ dla potrzebujących

GOPS w Środzie Śląskiej w porozumieniu z Bankiem Żywności we Wrocławiu w okresie V 2015 - VI 2016 realizował Podprogram 2015 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. WIĘCEJ (pdf)

Konsultacje spoleczne - przeciwko suszy

Przypominamy mieszkańcom gminy o ogłoszonych przez Dyrektora RZGW we Wrocławiu konsultacjach społecznych Projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych Środkowej Odry, Izery, Metuje, Łaby i Ostrożnicy (Upa), Orlicy i Morawy.

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2017-01-18
> Zawiadomienie o wykazie

pomieszczeń gospodarczych z przeznaczeniem do oddania w najem na terenie gminy Środa Śląska

2017-01-18
> Obwieszczenie Burmistrza Środy Śląskiej

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Środa Śląska w obrębie geodezyjnym

2017-01-17
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze: Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy, w tym profilaktyka uzależnie pn. "Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów tematycznych"

2017-01-17
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2017

2017-01-13
> Ogłoszenie o naborze

partnerów do projektu....

2017-01-11
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2017.

2017-01-11
> Zgłaszanie kandydatur na członka komisji konkursowej

opiniującej oferty na realizację zadań publicznych Gminy Środa Śląska w roku 2017 w obszarze INTEGRACJA OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM POPRZEZ ZORGANIZOWANE FORMY SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO pn. „Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób w wieku emerytalnym”

2017-01-11
> Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu

- zał. OBWIESZCZENIE

2017-01-05
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze: integracja osób w wieku emerytalnym poprzez zorganizowane formy spędzania czasu wolnego w roku 2017 pn. „Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób w wieku emerytalnym”

2017-01-03
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2017

2017-01-03
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2017

2017-01-03
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2017 pn. "Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych"

2017-01-02
> Liczba mieszkańców Gminy Środa Śląska

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach Gminy Środa Śląska na dzień 31 grudnia 2016 roku:

2016-12-29
> Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego Gminy Środa Śląska w obszarze: Integracja osób w wieku emerytalnym poprzez zorganizowane formy spędzania czasu wolnego w roku 2017 pn. "Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla osób w wieku emerytalnym"

2016-12-29
> Zawiadomienie o wykazie

nieruchomości gruntowej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym, sprzedaży w trybie ustnego przetargu nieograniczonego i sprzedaży w trybie  bezprzetargowym

2016-12-20
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze profilaktyka i rozwiazywanie problemów alkoholowych w roku 2017

2016-12-07
> Przedłużenie terminu składania ofert

na realizację zadań publicznych w obszarze: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2017 pn. "Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawych" do 16 grudnia 2016 r.

2016-11-30
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej w roku 2016

2016-11-18
> Ogłoszenie o konkursie dla organizacji pozarządowych

na realizację zadań publicznych w obszarze: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2017 pn."Integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawych"

2016-10-04
> Ogłoszenie dotyczące transportu zbiorowego

o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego; WIĘCEJ

2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat