Česka verzeEnglish versionDie deutsche FassungWersja rosyjska [ru]
SZYBKI START
Urząd Miejski
Skarb Średzki
Pytania
Prawo lokalne
Załatwiane sprawy
Odczyty wodomierzy
Cenniki
Prognoza pogody
Muzeum Regionalne
Archiwum aktualności
Archiwum komunikatów
Statystyka odwiedzin
Repertuar KINA "ŚRODA ŚLĄSKA"
Kurier Średzki
COMENIUS REGIO
Kalendarz imprez kulturalno-sportowych
ZNAJDZIESZ W BIP
Informacje o Gminie
Rada Miejska
Struktura organizacyjna
Informacje o Urzędzie Miejskim
ZOBACZ GALERIE

 

 

AKTUALNOŚCI
Pobór 1 grudnia

W grudniu honorowo oddać krew w Środzie Śląskiej można będzie jak zwykle w pierwszy wtorek miesiąca (1.12), jak zwykle w DK w godz. 8.30-12.00. Czekamy i zapraszamy krwiodawców ze stażem i osoby chcące oddać krew po raz pierwszy.

Praca w ZOPO

Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko referenta do spraw obsługi kasowej w ZOPO w Środzie Śląskiej. Wymiar czasu pracy: pełny etat. Wszelkie szczegółowe informacje znaleźć można TUTAJ

Sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej zaprasza na XVIII sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w dniu 25 listopada 2015 roku (środa) o godz. 15:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Plac Wolności 1 (Ratusz).

Dbajmy o czystość i porząek

Wszyscy lubimy gdy w naszym otoczeniu panuje porządek, ale czy każdy z nas dba o czystość chodników, placów oraz terenów, z których korzysta? Czystość wokół nas to złożony mechanizm, który aby prawidłowo działał, musi być współtworzony przez wszystkich.

Domowa "spalarnia" - kara do 5 tys. zł

W zapomnienie poszły letnie upały. Ze zrozumiałych względów całą uwagę poświęcamy rozpoczętemu sezonowi grzewczemu. Tu, jak zwykle, pojawia się temat palenia w piecach śmieciami. Nie brakuje osób traktujących domowe piece jak domowe spalarnie odpadów...

Ważne - jeszcze o suszy

Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem nr 26 Konwentu Marszałków województw Rzeczpospolitej Polskiej z 4 listopada br. w sprawie opracowania i skutecznego wdrożenia polityki przeciwdziałania skutkom suszy w Polsce. WIĘCEJ (link)

Ankieta rewitalizacyjna jeszcze do 25.11

W odpowiedzi na sygnały mieszkańców informujemy, że wydłużamy termin składania ankiet na temat potrzeb rewitalizacyjnych w gminie Środa Śląska do środy 25 listopada br. Ankiety można przesyłać mailowo lub przekazać na adres Urzędu Miejskiego...

Szachowy Puchar Prezesa (pierwszy)

Zapraszamy do uczestnictwa w I Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa OSiR. Zapraszamy każdego - bez względu na wiek i umiejętności. Jedyny warunek to zamiłowanie do szachów. Zagramy w niedzielę 29 listopada. Szczegóły dostępne są TUTAJ (link)

Praca w Urzędzie Miejskim

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora do spraw przedsiębiorczości i NGO w Wydziale Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO (RPO) w wymiarze czasu pracy 1/1 etatu, w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej. WIĘCEJ

Święto Niepodległości 2015

Uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowane przez Powiat Średzki, odbyły się wczoraj, (11 listopada), z udziałem m.in. przedstawicieli władz samorządowych gminy Środa Śląska.

Środa Śląska zdecydowanie najlepsza

Już po raz trzeci w Środzie Śląskiej odbył się konkurs poezji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Organizowany przez średzkie starostwo, przy wparciu Urzędu Miejskiego, świetnie łączy lekcję historii i patriotyzmu z rozwijaniem wrażliwości artystycznej.

Wideorejestrator na drogach

Dzięki wsparciu m.in. gmin Środa Śląska i Miękinia średzka Komenda Powiatowa Policji otrzymała nieoznakowany samochód służbowy wyposażony w wideorejestrator. Piratom drogowym będzie więc trudniej, a drogi staną się bezpieczniejsze. I o to chodzi. WIĘCEJ (link)

Skutki nawałnic i suszy

Tegoroczne lato okazało się szczególnie dotkliwe dla wielu mieszkańców i rolników. Gradobicie i susza spowodowały największe od lat straty w rolnictwie i gospodarstwach domowych. Łączne straty w uprawach rolnych na skutek nawałnic i suszy w gminie Środa Śląska wyceniono na kwotę ponad 10,7 mln zł.

Średzka Akademia Tańca

Taniec ludowy i współczesny dla małych i dużych. W średzkim Domu Kultury ruszył projekt na zajęcia taneczne dofinansowany w ramach programu „Dolnośląskie Stokrotki”.

Informacja o uzyskanej dotacji

Gmina Środa Śląska, informuje o uzyskanej w 2015 r. pomocy finansowej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie 27 822,14 zł.

Żywnościowe wsparcie z GOPS

Średzki GOPS bierze udział w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Żywność na potrzeby programu pozyskuje Bank Żywności we Wrocławiu.

WYPALANIE TRAW JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

Wypalanie traw i zarośli jest prawnie zabronione! Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla ludzi i środowiska.

 

SPALANIE ŚMIECI JEST SZKODLIWE, NIEBEZPIECZNE I ZABRONIONE

 Dlaczego palenie śmieci jest aż tak szkodliwe?  

Ponieważ piece domowe nie są przystosowane do spalania materiałów tego typu. W profesjonalnej spalarni odpadów sam proces spalania odbywa się w o wiele wyższej temperaturze, a używane piece wyposażone są w odpowiednie filtry.

Dym ze spalanych w domowych piecach śmieci jest nie tylko smrodliwy, lecz także szkodliwy dla twojego zdrowia i zdrowia twoich dzieci.

 

 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2015

Od stycznia 2015 r. na terenie gminy Środa Śląska będzie obowiązywać nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Publikujemy harmonogram odbioru śmieci na terenie miasta (pdf) i na terenie gminy (pdf).

KOMUNIKATY DLA LUDNOŚCI
2015-11-24
> Obwieszczenie

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zawiadamia o przyjęciu następujących dokumentów :

1.Program ochrony powietrza dla województwa dolnośląskiego;

2.Program ochrony powietrza dla strefy dolnośląskiej z uwagi na przekroczenie poziomu docelowego arsenu i ozonu w powietrzu;

3.Program ochrony powietrza dla strefy miasto Legnica z uwagi na przekroczenie poziomu docelowego arsenu w powietrzu;

4.Plan działań krótkoterminowych z uwagi na wystąpienie ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu substancji w powietrzu.

 

W załączeniu obwieszczenie ( tutaj)

2015-11-17
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 24 listopada 2015 r. do 14 grudnia 2015r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Pl. Wolności 5 na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

2015-11-09
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 12 listopada do 2 grudnia 2015r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej na tablicy ogłoszeń zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym

2015-11-04
> Liczba mieszkańców

Przedstawiamy informację o liczbie mieszkańców zameldowanych na pobyt stały w poszczególnych miejscowościach gminy Środa Śląska na dzień 31 października 2015 roku:

2015-11-02
> Zawiadomienie o wykazie

Burmistrz Środy Śląskiej zawiadamia, że w okresie od 05.11.2015r. do 25.11.2015r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, pl. Wolności 5 na tablicy ogłoszeń przy pokoju nr A-7 zostanie wywieszony wykaz nieruchomości gruntowej niezabudowanej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym

2015-10-28
> Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza drugi ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Środa Śląska

2015-08-18
> Obwieszczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Obwieszczenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego z dnia 23 lipca 2015 r. o przystąpieniu do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego. OBWIESZCZENIE

2015-02-12
> Zmiana miejsca wypłat świadczeń z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej
2009-12-15
> zmiany w zasadach odpłatności za wydanie dowodu osobistego
wydawanie dowodów osobistych bez opłat