Drukuj

Wyróżnieni z gminy Środa Śląska

(2018-03-07)

Reprezentanci Środy Śląskiej i okolicznych sołectw, podobnie jak w roku ubiegłym, w tym roku również zostali wyróżnieni w plebiscycie Czytelników Expressu-Miejskiego.pl. Kto znalazł się w tym gronie?

Tytuł "Inwestycja Roku 2017" Czytelnicy przyznali rewitalizacji Rynku Dolnego, inwestycji Gminy Środa Śląska zrealizowanej w sercu miasta przy udziale środków unijnych. "Sportowcem Roku 2017" został pochodzący z Ciechowa Maciej Buksa (piłka nożna), grający obecnie w drużynie U-17 WKS Śląsk Wrocław. W kategorii "Drużyna sportowa 2017 roku" reprezentanci Gminy Środa Śląska zajęli wszystkie miejsca na podium: Zieloni Rakoszyce zdobyli I miejsce, LZS Orzeł Bukówek II miejsce, a Klub Sportowy Środa Śląska – piłka ręczna III miejsce. W kategorii "Sołectwo Roku 2017" na II miejscu uplasowało się sołectwo Szczepanów, które w poprzedniej edycji plebiscytu zajęło III miejsce.

Nagrody w ramach plebiscytu zostały wręczone 6 marca br. na Zamku w Wojnowicach. Wymienionych laureatów wyróżniono również specjalną nagrodą ufundowaną przez Burmistrza Środy Śląskiej, którą wręczył obecny na gali Marcin Nowakowski, zastępca burmistrza. Zastępca włodarza odebrał również swoją nagrodę za III miejsce w kategorii "Samorządowiec Roku 2017". – Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos w plebiscycie Expressu-Miejskiego. Wynik jaki dzięki Państwa uprzejmości uzyskałem jest dla mnie osobiście bardzo ważny, bo stanowi zwieńczenie mojej dotychczasowej długoletniej pracy samorządowej i jednocześnie świadczy o mandacie zaufania dla służby jaką od 3 lat realizuję w średzkim samorządzie – komentował po gali Marcin Nowakowski.

Średzkie akcenty pojawiły się także w kategorii "Wydarzenie Roku 2017". Sms-ową rywalizację wygrały wydarzenia organizowane na terenie gminy. Zwyciężył festiwal muzyki elektronicznej Summer Madness Festival, na pozycji drugiej uplasowała się impreza sportowa Eldisy Handball Mini-Liga, a III miejsce Czytelnicy przyznali festynowi zorganizowanemu na rzecz chorego Filipka w Bukówku.

Z wszystkich laureatów jesteśmy dumni i gorąco gratulujemy wygranej!

Galeria zdjęć z gali w Wojnowicach (link)

Nagrodę dla Gminy Środa Śląska w kategroii "Inwestycja Roku 2017" odebrał Marcin Nowakowski, zastępca burmistrza Środy Śląskiej.