Drukuj

6. Festiwal Kultury Ludowej

(2017-07-17)

Gmina Środa Śląska oraz Dom Kultury serdecznie zapraszają na 6. edycję Festiwalu Kultury Ludowej, który odbędzie się 23 lipca (niedziela) na terenie zielonym przy Akwenie Kajaki w Środzie Śląskiej. Po raz kolejny w Mieście Skarbów zabrzmi muzyka z czterech stron świata!

W tegorocznej edycji wezmą udział zespoły ludowe z terenu województwa dolnoślaskiego jak i zespoły lubujące się w tej muzyce zza naszej granicy. Festiwal Kultury Ludowej ma na celu popularyzację kultury, a także promowanie zespołów ludowych (wykorzystanie zasobów społecznych i kulturowych). Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów pomiędzy zespołami. Już od kilku lat FKL pokazuje bogate walory tradycji ludowej i wpisuje się w piękną kartę tradycji folkloru, integruje społeczeństwo lokalne i pokazuje, że tradycyjne piosenki ludowe są ciągle pielęgnowane.

Na terenie imprezy pojawi się również strefa atrakcji dla dzieci, a o podniebienia zadbają Koła Gospodyń z terenu Gminy Środa Śląska w pięknie przygotowanych stoiskach. Sponsorami wydarzeniasą: CeDo Sp. z o.o. i Schumacher Packaging.

Serdecznie zapraszamy!