Drukuj

Dotacje z Gminy dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej

(2017-02-24)

Umowy dotyczące trzech projektów złożonych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej podpisano w piątek, 24 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej. Łączna kwota gminnego dofinansowania dla działań Towarzystwa to ponad 11,2 tys. zł.


Dwa z trzech złożonych projektów to działalność znana już mieszkańcom gminy: wykłady czwartkowe i warsztaty malarstwa kropkowego. Zadania te otrzymały kolejno dofinansowaniw w wysokości: prawie 2 tys. zł i 1,6 tys. zł. I tu nie zabraknie jednak nowości, a prezes Towarzystwa nie wyklucza też prowadzenia wykładów czwartkowych w terenie.

Trzeci projekt to powrót do historii obecności Napoleona w Środzie Śląskiej. Towarzystwo opublikuje w formie książkowej materiały pokonferencyjne „Napoleon w Środzie Śląskiej w 1813 roku” - gmina Środa Śląska wesprze ukazanie się tego tytułu kwotą ponad 7,6 tys. zł.

- Wasze projekty są szczególnie ciekawe, inne niż te, które zazwyczaj dofinansowujemy w ramach wsparcia organizacji pozarządowych, ponieważ dotykają historii i tożsamości Ziemi Średzkiej, a to niezwykle cenne. Dziękuję za inicjatywy podejmowane przez Towarzystwo i mam nadzieję, że współpraca z gminą będzie się układać jak najlepiej – podkreślał podczas spotkania Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Swojego zadowolenia nie kryli także przedstawiciele Towarzystwa: sekretarz Małgorzata Bogucka i prezes Grzegorz Borowski, którzy przy okazji podpisania umowy rozmawiali także z burmistrzem Rucińskim o dalszych swoich planach.

- Cieszymy się, że trzy nasze projekty znalazły uznanie w Gminie i że dzięki dofinansowaniu będziemy mogli rozszerzać nasz dorobek. Mamy już wiele planów na przyszłość, pomysłów na dalszą działalność – zapewniał Grzegorz Borowski, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej.