Drukuj

Gminni zwycięzcy Plebiscytu

(2017-02-22)

Osoby i inwestycje z Gminy Środa Śląska znalazły się wśród zwycięzców pierwszego Plebiscytu Czytelników, zorganizowanego przez portal Express-Miejski.pl. Gratulujemy!

W każdej z siedmiu kategorii w gronie nominowanych widniały postacie, inwestycje, wydarzenia i sołectwa reprezentujące Gminę Środa Śląska. Przypomnijmy: Plebiscyt rozpoczął się od zgłaszania nominacji, a następnie przez dwa tygodnie Czytelnicy mieli możliwość oddawania głosów drogą smsową. 13 lutego poznaliśmy laureatów, a nagrody wręczono podczas uroczystej gali we wtorek, 21 lutego na Zamku w Wojnowicach.

W zamkowej scenerii, poza nagrodami głównych sponsorów, nie brakło również niespodzianek, jak np. nagród specjalnych ufundowanych przez Gminę Środa Śląska. Burmistrz Adam Ruciński wręczył vouchery drużynom: Polonia „Skarby” Środa Śląska i LZS „Orzeł Bukówek, a także sołectwu Szczepanów, za osiągnięcie najlepszych gminnych wyników w kategoriach Drużyna Sportowa Roku 2016 oraz Sołectwo 2016. W kategorii Inwestycja Roku 2016 wszystkie nagrody powędrowały do gminnych inwestycji, a najcenniejszą odebrała w imieniu sołtysa wsi Jugowiec Marlena Siepietowska za renowację wiejskiego stawu.

Głosami Czytelników wyróżniono również Samorządowca Roku 2016, gdzie na trzecim miejscu uplasował się Burmistrz Adam Ruciński oraz Osobowość Roku 2016, gdzie na podium stanęło dwóch wybitnych reprezentantów Gminy: Mariusz Kargol (III miejsce) oraz ks. Bartłomiej Polański SDB (I miejsce).

- Gratuluję nie tylko wygranym, ale też wszystkim, którzy znaleźli się w gronie nominowanych, bo to już wielkie wyróżnienie. Cieszy też fakt, że w wielu przypadkach jest to nagroda dla grupy osób, działających wspólnie na rzecz społeczności lokalnej, jak np. w Jugowcu, czy w Szczepanowie. Osobiście dziękuję również tym, którzy oddali na mnie swój głos – podkreślał Burmistrz Adam Ruciński.

Zgodnie z zapowiedzią Redaktor Naczelnej portalu, Anny Klimczuk – Malczewskiej, Czytelnicy mogą się spodziewać kolejnych edycji wydarzenia. Strategicznym partnerem Plebiscytu była Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a jednym z partnerów samorządowych – Gmina Środa Śląska.

Galeria zdjęć z Wojnowic (link)

Poniżej prezentujemy zwycięzców związanych z gminą Środa Śląska:

Sportowiec Roku 2016
I miejsce: Bartłomiej Babiński
III miejsce: Patryk Dul

Drużyna Sportowa Roku 2016
I miejsce: Polonia „Skarby” Środa Śląska
II miejsce: LZS „Orzeł” Bukówek

Inwestycja Roku 2016
I miejsce: Renowacja stawu w Jugowcu
II miejsce: Budowa przystani na Kajakach
II miejsce: Budowa Żłobka Publicznego w Środzie Śląskiej

Osobowość Roku 2016
I miejsce: ks. Bartłomiej Polański SDB
III miejsce: Mariusz Kargol

Samorządowiec Roku 2016
III miejsce: Adam Ruciński

Sołectwo roku 2016
III miejsce: Szczepanów

Pełne wyniki Plebiscytu znaleźć można TUTAJ (link)